Ana Sayfa Gündem Yurt genelinde terör örgütlerine yönelik operasyon : 34 gözaltı !

Yurt genelinde terör örgütlerine yönelik operasyon : 34 gözaltı !

Yurt genelinde terör örgütlerine yönelik operasyonlar sürdürülmeye devam ediyor. Adana merkezli olmak üzere 6 ilde yeni operasyonlar düzenlendi.

501
0
Paylaş

Yurt genelinde belirli aralıklarla süren operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Adana merkezli olmak üzere toplam 6 ilde PKK terör örgütüne yönelik operasyonlar düzenlendi. Bu operasyonlar çerçevesinde şüpheli bulunan 34 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Operasyonda Adana’nın yanı sıra İstanbul, Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve Şınak’da yer alıyor.

Adana, İstanbul, Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve Şınak’ta düzenlenen bu yeni operasyonlarda PKK/KCK adına faaliyette bulunan toplam 34 şüphelinin gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı. Adana’daki operasyonlarda özel birliklerin yanı sıra havadan da polis helikopteriyle destek alındı. Ayrıca önlem amaçlı sokaklarda da tomalarla uzun namlulu silahlar hazır bekletildi. Operasyonlar sırasında 14’ü kadın, 20’si erkek toplam 34 şüpheli gözaltına alındı. 

Gözaltına alının şüpheli kişiler ifade işlemlerini gerçekleştirmek için Adana Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Korku salma, yıldırma amacı güden, genellikle siyasi bir davranış uğruna girişilen terör olayları, uzun yıllardır tüm dünyanın ortak sorunu ve son yıllarda eylemler sıklaştığı gibi etkileri de giderek artıyor. Tüm dünyayı etkileyen terör kabusu, Türkiye’nin uzun yıllardır tanık olduğu, çözüm üretmeye çalıştığı bir durum. Toplum düzenini etkileyen, toplumsal davranış eğilimlerini sağlam şekilde sarsan bu eylemler ülkemizin başını ağrıtmaya devam ediyor. Sorun devam ettikçe, çözüm yolları hızlandırılmaya yeniden şekillenmeye başlıyor. 

Terör operasyonları farklı zaman aralıklarıyla da olsa sürekli ortak gündemimizde yer alıyor. Sürdürülen bu operasyonların sonuncusu da Adana İli merkez olmak üzere İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Gaziantep ve Şınak’ın dahil olduğu 6 ilde gerçekleştirildi. Özel birliklerin, polis helikopterlerinin, tomaların ve uzun namluların yer aldığı operasyonlarda güvenlik önlemleri üst düzeyde tutuldu. PKK/KCK adına faaliyette bulunduğuna dair şüpheler taşıyan 14 kadın, 20 erkek toplamda 34 kişi gözaltına alınıp ifadeleri alınmak üzere Adana Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here