Paylaş

Dolandırıcıların oyunları bitmek bilmiyor. Ağlarına düşürecekleri mağdurlar değişiklik gösterse de dolandırıcıların yöntemleri değişmiyor. Dolandırıcılar polis numarası ile vurgun yapmaya devam ediyor. Polis numarası yaparak aradıkları mağdurlara, adlarının suça karıştığını söyleyerek hesaplarındaki miktarın inceleneceğini haber ediyorlar. Bu seferki mağdurların içinde mühendis, doktor ve ev hanımı bulunuyor. Son mağdurlar sayesinde dolandırıcılar neredeyse 1 milyon TL vurgun yaptı.

Mağdurların dolandırıldıklarını anladıktan sonra polise başvurması ile olaya el atan İstanbul Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri güvenlik kameralarını incelemeye aldı. İncelemeler sonrasında dolandırıcıların kimlikleri ile adresleri tespit edildi.

Polislerin hızlıca hareket etmesi sonucunda İstanbul’dan kaçmaya çalışan 2 şüpheli şahıs saklandıkları adreste yakalandı. Dolandırıcıların yaptıkları oyun ile ele geçirdikleri paralar da polis tarafından sahiplerine tekrar iade edildi.

İşlemleri biten 2 şüpheli mahkemeye sevk edildikten sonra tutuklanarak cezaevine gitti. Yetkililerden vatandaşlara, kendisini güvenlik görevlisi olarak tanıtıp para isteyenlere itibar etmeme uyarısı yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here