Ana Sayfa Gündem Üçüncü Köprü Yolu Üzerinde İstanbul’da Korkunç Trafik Kazası

Üçüncü Köprü Yolu Üzerinde İstanbul’da Korkunç Trafik Kazası

Üçüncü köprü yolu üzerinde İstanbul'da korkunç trafik kazası yaşandı. 1 kişi hayatını kaybetti 2 yaralı var.

755
0
Paylaş

Kuzey Marmara Otoyolu’nun Uskumruköy tarafında sabah saatlerinde yoldan çıkan bir tır yol kenarına devrildi. Kaza sonrası karşı taraftan yoluna devam eden bir tır sürücüsü iddiaya göre kazanın fotoğrafını çekmek için yavaşladı. Hemen bu tırın arkasından seyir eden iki tır ve bir kamyon aniden yavaşlayan tıra çarptı ve zincirleme kaza meydana geldi.

Saat 09:30 sularında Kuzey Marmara Otoyolu Uskumruköy mevkiiinde bir kaza meydana geldi. Edilen iddialara göre Edine istikametinde yoluna devam eden 55 ANG 82 plakalı bir tır, sürücüsü kontrolü kaybettiği için yolun kenarına doğru devrildi. Yaralanan sürücü Maslak’ta bir özel hastaneye kaldırıldı. Olayın devamında yoldan geçen kişilerin haber vermesi sonucunda yol kenarından tırı kaldırmak için çalışmalar başladı. Bu çalışmalar esnasında karşı yönden gelen bir kamyon sürücüsü kaza olayının fotoğrafını çekmek için yavaşladı. Bu sırada kamyona oldukça yakın takipte gelen 34 DN 5578 plakalı tırın sürücüsü Süleyman Erbaş ani yavaşlamaya reaksiyon gösteremeden kamyona çarptı.

Süleyman Erbaş’ın sürdüğü tırın ardından seyir eden bir ve bir kamyon da çarpışarak zincirleme bir kaza oldu. Süleyman Erbaş şoför mahalinde sıkışarak can verdi. 1 sürücü de hafif bir şekilde yaralandı. Çevrede bulunan vatandaşların yetkilileri araması sonrası olay yerine bir çok polis, itfaiye ambulans ve vinç ekipleri gelirken hemen çalışmalara başladılar. 

FOTOĞRAF ÇEKİYORDU ! 

Kazaya karışan kamyon sürücülerinden Ünver Şahin Özkardeş kendi aracının arıza yaptığını o yüzden orda beklediğini ve emniyet şeridine geçip tamire başladığını aktardı. Yavaş yavaş giderken yol ekibinin gelip kaza var dediğini ve öndeki kırmızı aracın karşıdaki kazanın fotoğrafını çektiğini iddia etti. Şoföre devam et dediğini ancak bir şey yapmadığını belirten Özkardeş arkadan gelen sarı tırın süratli bir şekilde duran araca vurduğunu söyledi.

Kazanın ardından yol iki taraflı olarak da trafiğe kapandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here