Ana Sayfa Gündem Türkiye’nin Önde Gelen Zenginlerinden Ali Ağaoğlu, Kadir Topbaş İçin Sert Sözler Söyledi

Türkiye’nin Önde Gelen Zenginlerinden Ali Ağaoğlu, Kadir Topbaş İçin Sert Sözler Söyledi

Türkiye'nin önde gelen zenginlerinden Ali Ağaoğlu, Kadir Topbaş ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarda çok sert cümleler sarf etti!

603
0
Paylaş

Türkiye’de politik anlamda son haftalarda yaşanan gelişmeler, tüm Türkiye gündemini önemli ölçüde etkiledi. Türkiye’nin ekonomik ve siyasi yapısındaki değişimler kapsamında ise birçok firma ve kuruluş çeşitli etkilere maruz kaldı. Başkanlık sistemine yönelik gerçekleştirilen referandum süreci sonrasında yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru, birçok resmi kurumdaki üst düzey yöneticilerde değişiklikler gerçekleşirken, bu değişiklikler ile ilgili olarak birçok kişi açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Bu anlamda ise başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifası ve yerine Mevlüt Uysal’ın Belediye Başkanlığı görevine getirilmesi gündemde büyük yankı uyandırmıştı. 12 yıldır görevini yerine getiren Topbaş’ın aniden istifa etmesi sonrasında yaşanan bu değişiklik hakkında ise Ali Ağaoğlu’nun konuşmaları gündeme damga vurdu. Topbaş hakkında çok sert cümleler sarfeden Ağaoğlu “Gömün gitsin” dedi!

OLDUKÇA SERT ÇIKIŞLAR

Aslen Trabzon, Oflu olan Ali Ağaoğlu, Türkiye’nin en zengin isimler, arasında yer almaktadır. İnşaat sektöründe oldukça büyük işlere imza atan Ağaoğlu, gazetecilere verdiği röportajlarda son döneme yönelik olarak kritik değerlendirmelerde bulunmanın yanı sıra İstanbul Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Kadir Topbaş’ı da topa tuttu. Ağır cümleler sarfeden Ağaoğlu konuşmalarında, Türkiye’nin şuanda bir ekonomik kriz içerisinde olduğuna işaret etti. Bu tip ekonomik sarsılmalardan yıllardır hiç etkilenmediklerinin altını çizen Ağaoğlu, Kadir Topbaş’ın görevden ayrılması ile ilgili olarak Topbaş’ın gitmesinin çok iyi olduğunu, gömün gitsin vurgusunu yaparak beyan etti. İstanbul Belediye Başkanı Topbaş’ın başta olmak üzere kendi teşkilatının da kibirli olduğuna yönelik değerlendirmelerde bulunan Ağaoğlu, Topbaş ile ilgili olarak gereğinin yapıldığını beyan etti. Oldukça sert beyanlarda bulunan Ağaoğlu, piyasada ekonomik olarak daralmanın şiddetinin oldukça yükseldiğini konuşmalarında dile getirerek, gündeme bomba gibi düşecek konuşmaları ile kısa sürede tüm dikkatleri üzerine topladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here