Ana Sayfa Gündem Türk Standardları Enstitüsü 40 Memur Alımı İçin Başvuru Tarihinde Son Gün Yaklaşıyor

Türk Standardları Enstitüsü 40 Memur Alımı İçin Başvuru Tarihinde Son Gün Yaklaşıyor

Türk Standartları Enstitüsü Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla personel alımı yapacağını duyurdu. İşte personel alımı yapılacak açık pozisyonlar ve başvurularla ilgili detaylar.

579
0
Paylaş

Türk Standartları Enstitüsünde görev yapmak isteyen vatandaşlar için çok büyük bir fırsat doğdu. TSE, Devlet Personel Başkanlığı’nda yayınladığı ilan ile personel alımı yapılacağını duyurdu.

TSE bünyesinde görev yapacak 12 uzman yardımcısı, 2 avukat, 2 şoför ve 24 memur alımı yapılacağı açıklandı. Bu kapsamında Türk Standartları Enstitüsü toplam 40 personel alımı yapacak.

HANGİ TARİHLERDE BAŞVURULAR YAPILACAKTIR?

18 Eylül 2017’de başlayan TSE başvuruları, 2 Ekim 2017 tarihine kadar yapılacaktır. Adayların Türk Standartları Enstitüsü resmi intenet sitesi üzerinden başvurularını yapması gerekmektedir.

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Adayların, pozisyonlara bağlı olan üniversitelerden mezun olması gerekmektedir. ÖSYM tarafından her yıl yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’de bölümlerle ilgili puan türlerinde en az 70 almak gerekmektedir.

Şoför pozisyonunda görev yapmak isteyenlerin Ortaöğretim KPSS P-94 türünden en az 70 puan almış olması gerekmektedir. Personelin işyerinde çalışmasına engel teşkil edecek hiçbir faktör bulunmamalıdır. Aynı zamanda işyerindeki çalışanları da tehdit edebilecek bir unsur barındırılmamalıdır.

Başvuruların 2 Ekim mesai saati bitimine kadar süreceği belirtilmektedir. Şartları yerine getirmiş olan adaylar 9 Ekim 2017 tarihinde sözlü mülakata tabii tutulacaktır. www.tse.org.tr adresinde sınava ilişkin duyuru kısa süre sonra paylaşılacaktır. Her aday belirli tarihlerde puan durumuna bağlı olarak sözlü mülakatta ter dökecektir. Sözlü mülakat sonucunda TSE’ye girmeye hak kazanan adaylara gerekli bildiriler kısa süre sonra paylaşılacaktır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here