Ana Sayfa Gündem Türk Ordusu İdlib operasyonuna hazırlanıyor!

Türk Ordusu İdlib operasyonuna hazırlanıyor!

Türk Ordusu İdlib operasyonuna hazırlanıyor. Askerlerimiz Reyhanlı bölgesine tüm askeri teçhizatlarla yerleşti.

704
0
Paylaş

Son zamanlarda Orta Doğu siyasi ve askeri anlamda buhranlı bir dönemin içinde bulunmaktadır. Orta Doğudaki siyasi hareketlilik, terör faliyetleri vb. durumlardn dolayı ulusal savunma güçleri harekete geçti. Suriyede yaşanan usulsüz referandum, Barzaninin bilinçsiz hareketi sonucu tüm Dünya ülkelerinin budan rahatsız olması olası saldırıarın ışığını yaktı. 

Suriye sınırında bulunan İdelib için Türk askeleri harekete geçti ve sevkiyata başladı. İdelip operasyonunun başlatılmasında Rusya ve İran devleti ile yapılan görüşmeler etkili oldu. Kayseri 1. Komando Tugayı İdilib operasyonu için Hatay bögesine geçti. Türk Silahlı Kuvvetleri, İdilip harekatı öncesinde askeri araçları ve tanklarını hatay bölgesinde koğuşlandırdı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hazırlıklarını gören köylüler, askerleri alkışlayarak destek oldular. Askerlere moral vermek için İstiklal Marşı ve Çanakkale türküleri okundu. 

Şuan Reyhanlı bölgesinde İdlib operasyonu için bekleyen askerler köylülerin moral ve desteği ile çatışmaya hazırlanıyor.

İdilib operasyonu, olası tehtit oluşturabilecek unsurların önüne geçmek için ve iç karışıklıktan faydalanan bölücü örgütlerin hain planlarını yıkmak için Fetih Ordusu’na verilen isimdir. İdlib bölgesi, Suriye sınırları içinde bulunmaktadır. Bu bölgenin ehemmiyetini Türkiyeye sınırı olması ve Türkiye’ye tehtit olabilecek nitelikte olması getiriyor. Olası bir karışıklıkta yani iç savaşta bu durumun Türkiye’ye sıçraması kuvvetle muhtemeldir. 

İdlib’te çıkacak karışıklığın önüne geçmek ve tehtit unsurlarını ortadan kaldırmak için Türk Ordusu, Antakya’nın Reyhanlı köyüne kovuşlandı. Tüm askeri teçhizatları ile hazır hale gelen Türk Ordusu haber bekliyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları üzerine gözler reyhanlı bölgesindeki operasyona çevrildi. Yeni birliklerin sınır karakollarına geçmek için harekete geçti. Tüm askeri teşhizatlar, askeri ambulanslar, iş makineleri ve tanklar gerekli sınır kapılarına yönlendirildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan. Fırat Kalkan operasyonunun ardından İdlib operasyonu ile devam edeceklerini söyledi. Özgur Suriye Ordusu’nun İdlib’de olduğunu söyleyen Erdoğan, şuan Türk Ordumuzun İdlib’de olmadığını beyanını verdi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here