Ana Sayfa Gündem Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu mezunu Şehmus kadrolu eşek ile sokak temizliyor

Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu mezunu Şehmus kadrolu eşek ile sokak temizliyor

Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu mezunu Şehmus Uytun iş bulamayınca Mardin sokaklarını kadrolu eşek ile temizlemeye başladı. Oldukça şaşırtıcı haberimizi sizlerle paylaşıyoruz.

790
0
Paylaş

Aslen Mardin’li olan ve Mardin’de yaşayan Şehmus Uytun Artuklu Üniversitesi Ön Lisans bölümlerinden olan Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olduktan sonra iş aramaya başladı. Ancak kendi bölümü ile alakalı olarak bir iş bulamayan Şehmus, Mardin belediyesinde işe girdi. Burada da kadrolu bir eşek ile birlikte sokakları temizlemesi ilginç sohbetlerin sebebi oldu. 

Artuklu üniversitesinden mezun olduktan sonra iş arayan ve sonuca ulaşamayan Şehmus, İŞKUR üzerinden başvuru yaptı ve sözleşmeli geçici bir işçi olarak belediyeye girdi.

Hep polis olmak istediğini ve bunun için oldukça fazla gayret gösterdiğini belirten Şehmus bazı özel sebeplerden ötürü polisliği kazanamadığını da söyledi. Annesi ve babasının hastalıkları sebebiyle çalışmadığını belirterek kız kardeşine de bakmak, ailesine maddi anlamda yardımcı olmak için çalışmak zorunda olduğunu da dile getiren Şehmus Aldığı maaş ile birlikte kazandığı parayı en iyi şekilde haketmek için oldukça sıkı çalıştığını da söyleyen Uytun, Mardin sokaklarını kadrolu olarak düşünülen bir eşekten destek alarak temizliyor.

7 aydır Mardin Belediyesi’nde çalıştığını belirten Şehmus, aldığı paranın hakkını vermek için çok sıkı çalıştığını ve en büyük yardımcısının kadrolu bir eşek olduğunu da söyledi. Mardin’deki ara sokaklara araç giremediği için eşeklerle temizlik yapıldığını söyleyen Şehmus eşekle birlikte günde en az sekiz sokak temizlediğini de belirtti. 

Eşek için ise, eşeğin kadrolu sayılabileceğini söyleyen Şehmus, eşeğin maaşının saman ve kalacak yer olduğunu da belirtti. Eşeğin kendisine Mardin’de çalışırken oldukça yardımcı olduğunu da söyleyen Şehmus kendisinin arkadaşlığı ile birlikte çalışırken keyif aldığını da söylemesi dikkatlerden kaçmadı.  Annesinin sözleşmeli işçi olduğunu ancak süresi dolduğu için işsiz kaldığını belirten Uytun, evin ihtiyaçları için kendisinin çalışmak zorunda olduğunu belirterek sözlerini sonlandırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here