Ana Sayfa Gündem Sondakika! İstanbul Pendik Lisesin’de silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var

Sondakika! İstanbul Pendik Lisesin’de silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var

İstanbul Pendik Lisesin'de silahlı saldırı sonucu 3 öğrenci yaralanırken yaralı olan öğrencilerden biri hayatını kaybetti. Saldırgan intihar etmeye çalışırken polisler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

1059
0
Paylaş

Pendikte korkulu anlar yaşandı!

Kimliği belirlenemeyen bir saldırgan tarafından okula silahlı saldırıda bulunuldu. Saldırıyı neden gerçekleştirdiği bilinmeyen saldırgan, polisler tarafından gözaltına alındı.

İstanbul Pendik’te bulunan Pendik İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ismi belirlenemeyen bir saldırgan tarafından tüfekle saldırıda bulunuldu. Saldırganın eski kız arkadaşı nedeniyle bu eyleme giriştiği öğrenildi. Öfkeyle etrafa ateş eden saldırgan, 3 öğrenciyi yaraladı. Durumu ağır olan 1 öğrenci hayatını kaybetti. Saldırıyı gerçekleştirdikten sonra okulun yangın merdivenine çıkrak intihar etmeye çalışan saldırganı polisler yakalayarak gözaltına aldılar. 

Terör eylemlerinin hiçbir destek görecek yanı yoktur. Son zamanlarda psikolojik sıkıntı içine giren gençler türlü sebeplerden ve psikolojik bunalımlardan çevrelerine zarar vermektedirler. Ne sebeple olursa olsun doğru bir eylem değildir. Saldırıyı gerçekleştiren gencin, sevdiği kız nedeniyle okulda dehşet saçtığı öğrenildi.

Saldırının ardından 3 öğrenci yaralandı. Yaralanan 3 öğrenciden biri hayatta kalma mücadelesi verirken mağlesef öldüğü öğrenildi. Olayların ardından saldırgan pols tarafından yakalanarak gerekli yerlere sevkedildi.

Okul gibi eğitim yuvalarında böyle saldırganca eylemlerde bulunulduğunu ve gençlerin öldüğünü duymak üzücü. Ölen genç belki de her şeyden bihaberdi. Ancak kendisini saldırının ortasında bularak, saldırganın ateş açması ile kurşunlardan biri öğrencinin genç bedenine isabet ederek ölmesine neden oldu. Bir aileye ateş düşerken, saldırgan da gençliğinden oldu. 

Bu ve buna benzer terör eylemlerinde bulunan kişilerin devlet tarafından ağır cezalara çarptırılması gerekmektedir. Son zamanlarda şiddet olaylarının yaygınlaştığı ülkemizde buna benzer vakalarla karşılaşmaktayız. Kimisi eşi tarafından darp edilip öldürülürken, kimisi fikir yapısını enpoze etmek için çirkince saldırılara giriyor kimisi de bu saldırgan gibi sevdiği kızdan yüz bulamadığı için öfkelenerek çevresinde yıkımlara yol açıyor. Şu bir gerçek ki gençlik iyiye gitmiyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here