Ana Sayfa Gündem Son Dakika! Muğla’da Yakalanacağını Anlayan Terörist Kendini Patlattı

Son Dakika! Muğla’da Yakalanacağını Anlayan Terörist Kendini Patlattı

Muğla'da güvenlik güçlerinin elinden kaçmayı başaran 2 teröristten birine bir evde operasyon düzenlendi. Yakalanacağını anlayan terörist kendini patlattı.

610
0
Paylaş

Muğla Köyçeğiz ilçesinde düzenlenen operasyon neticesinde PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri karşı karşıya gelmişti. Çıkan sıcak çatışma sonucunda tespit edilen 7 teröristten 5’i öldürülerek etkisiz hale getirilmişti. Güvenlik güçlerinden kaçmayı başaran 2 teröristin yakalanabilmesi adına geniş çaplı arama operasyonları düzenlenmekteydi.

HER YERDE ARANAN TERÖRİST BUGÜN YAKAYI ELE VERDİ

Muğla’nın dört bir yanında aranan teröristlerden birisi bugün görüldü. Polisler güvenlik kameralarını çok büyük bir dikkatle inceleyerek zanlının bulunduğu adrese operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda yakalanacağını anlayan terörist kendini imha etti.

Teröristlerin Muğla’ya intikal etmesini sağlayan 3 gemi personeli ve Suriyeli örgüt üyesinin adliyeye sevk edildiği belirtiliyor.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU AÇIKLAMIŞTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütünün Lazkiye’den Akdeniz ve Ege açıklarına gelmeye çalıştığını açıklamıştı. Örgütün tatil beldelerindeki turistleri hedef aldığı ve bölgedeki vatandaşlar için tehdit oluşturmak istediği belirtilmişti.

Soylu bu açıklamayı TBMM İçişleri Komisyonu’nda yaptı. Açıklamayı ilk kez yaptığını belirten Bakan Soylu, terör örgütlerinin sızmasına engel olmaya çalıştığını belirtti. Bakan, örgütün önünün tıkanmasıyla yeni tehditlerin ortaya çıktığını belirtti.

Bu anlamda örgütün ülkeye sızmak için yeni yollar aradığı ortaya çıktı. Özellikle de Doğu Anadolu Bölgesi’nde operasyonların hız kazanmasıyla örgüt işlevsiz bırakılmıştır. Bundan dolayı da terör örgütleri ülke vatandaşlarını tehdit altına almak için yeni yollar aramaya başlamıştır. Ancak güvenlik güçleri bunu hemen fark etmiş ve örgütün girebileceği yolları tıkamıştır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here