Ana Sayfa Gündem Son dakika İstanbul, Kağıthane’de LPG’Li Bir Araç Patladı! Çok Sayıda Binada...

Son dakika İstanbul, Kağıthane’de LPG’Li Bir Araç Patladı! Çok Sayıda Binada Hasar Var!

İstanbul, Kağıthane'de LPG'li bir aracın aniden alev aldığı ve daha sonra patladığı öğrenildi. Patlama esnasında bölgede çok sayıda binada hasar meydana gelirken, ölen veya yaralanan olmadı.

810
0
Paylaş

İstanbul’da bugün meydana gelen bir patlamanın etkisi ile Kağıthane ilçesinde birçok evin camları kırıldı ve birçok bina hasar aldı. Ölen ve yaralanan kişinin olmadığı patlamanın LPG’li bir araçtan kaynaklı olduğu tespit edildi. Görgü tanıklarından alınan bilgilere göre otomobil ilk olarak alev aldı ve daha sonra yayılan alevin etkisi ile birlikte otomobil bir anda havay uçtu. Patlamanın gerçekleştiği sırada otomobile yakın bir noktada hiçbir sivilin bulunmuyor olması ise bir faciadan dönülmesini sağladı. Patlayan aracın parçalarının metrelerce öteye dağıldığı görülürken, patlamanın şiddetinin de ne denli büyük olduğu anlaşılmış oldu. Uzun süredir apartmanın önünde park halinde bulunduğu bilinen aracın bir anda alev alması ile ilgili olarak ise soruşturma ve inceleme çalışmaları başlatıldı. Patlamaya yakın bölgede bulunan binalardaki vatandaşlar ise patlama sonrasında büyük bir panik yaşadılar. Çok sayıda binanın camının kırıldığı ve hasar gördüğü patlamada ölen veya yaralanan kişinin olmadığı öğrenildi.

BİR ANDA PARLADI, BİR ANDA PATLDI

Bugün sat 16:00 sularında Kağıthane ilçesinde meydana gelen olayda, patlama sonrasında bölge bir anda darma duman oldu. LPG yüklü araç İstanbul’un Kağıthane ilçesinde Gürsel Mahellesi’nin Doğandere Sokağında park halindeydi. Park halindeki aracın uzun süredir o noktada bulunduğu bilgisi aktarılırken, ilk paylaşılan bilgilere göre araç önce alev alev yanmaya başladı. Alevlerin kısa süre içerisinde aracın her yanını sarması ile birlikte patlamanın meydana geldiği aktarıldı. Patlamaya yakın konumdaki binalar ve otomobiller büyük ölçüde hasar aldı ancak sivillerin yakınında bulunmaması sebebi ile hiç kimse zarar görmedi. Patlamanın etkisi ile birlikte aracın üst kısmının 50 metre öteye fırladığı görüldü. Bölgede büyük bir risk yaratan patlama ile ilgili olarak inceleme çalışmaları başlatıldı ve soruşturma dosyası açıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here