Paylaş

Ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde normalleşme çalışmaları devam ediyor. Bu dönem içinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarına bir yenisinin daha eklenmesi bekleniyordu. Büyükşehir statüsünde yer alan 15 il için hafta sonunda sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasının beklendiği bu dönem içinde bir son dakika gelişmesi yaşandı.

Cumhurbaşkanı İptal Kararını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan Twitter hesabından yaptığı açıklamasında, vatandaşlardan gelen bildirimler sonrasında inisiyatif kullanarak hafta sonu 15 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasını iptal ettiğini ifade etti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ülkemizde de etkisini ciddi anlamda gösterdi. Bu süreç içerisinde pek çok alanda farklı tedbirler uygulandı. Bu tedbirler arasında zaman zaman uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları da yer aldı. Yaklaşık 3 aydır vaka sayısının yüksek olmasından kaynaklı olarak düzenli olarak sokağa çıkma kısıtlamaları uygulandı. Ancak son dönem içinde vaka sayısında düşüş yaşandı ve normalleşme sürecine girildi.

Dün akşam saatlerinde Sağlık Bakanlığı’nın önerisi ve İçişleri Bakanlığı genelgesi ile bu hafta sonunda sokağa çıkma yasağı uygulanacağı ifade edilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kararı tekrar değerlendirdiğini ve maske-mesafe- temizlik kurallarına uyulması koşuluyla hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağını iptal ettiklerini açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here