Paylaş

Kabine toplantısında son karar ne? Restoranlar açılacak mı?

Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün saat 15.00 Beştepe’de toplanılması bekleniliyor. Toplantıda korona virüs tedbirleri ile kararlar merak edilmektedir. Kısıtlamalarla ilgili hangi kararların alınacağı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan kısıtlamalarla ilgili yaptığı açıklamada:

‘Bilim kurulumuz var. Yaptıkları çalışmalar pazartesi günü kabine toplantımızda gelecek ve müzakere yapacağız. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca bizlere hangi illerde mutasyon var ne konumda olduklarını bizlere iletecektir.’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kabine toplantısı için hazırladığı sunumda korona virüs son durumunu, hangi illerde mutasyona uğradığı ne gibi tedbirlerin alınacağı, riskli illeri, önlemleri kabine toplantısına sunacak. 

Toplanacak olan kabine toplantısında virüsün azaldığı yerlerde restoranların açılması, kafelerin açılması, hafta içi uygulanan kısıtlamaların ve hafta sonu yasağın esnetilmesi beklenilmektedir. 

Yüz yüze eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yapacağı sunum sonrası eğitimin yüz yüze kararı beklenmektedir. Yüz yüze eğitim ile ilgili detayları bugün ki kabine toplantısında belirleneceği söylenilmektedir. 

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın toplantısı düzenlenerek aldığı kararları açıklaması beklenilmektedir. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here