Ana Sayfa Gündem Son Dakika Akdeniz Mersin Açıklarında Deprem

Son Dakika Akdeniz Mersin Açıklarında Deprem

Kandilli Rasathanesi'nden ani olarak yapılan açıklama ile Akdeniz Mersin açıklarında deprem gerçekleştiği bilgisi paylaşıldı. Depremin şiddeti ve etkileri hakkında paylaşılan bilgiler şu şekilde;

508
0
Paylaş

Gece saatlerinde Akdeniz açıklarında deprem meydana geldi! Deprem ölçümleri ve veri toplama işlemlerini gerçekleştiren Kandilli Rasathanesi’nden deprem ile ilgili olarak detaylar paylaşıldı. Mersin’e yakın bölgede gerçekleşen deprem 4.5 şiddetinde oldu. Depremin merkezi Mersin’in Anamur ilçesinin 179 Kilometre ilerisinde belirlenirken, derinlik olarak ise 37.88 Kilometre derinlikte meydana geldiği beyan edildi.

Ne zaman ve kaç şiddetinde

Başbakanlığa bağlı bulunan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı depremin 21:45 sularında 4.5 büyüklüğünde meydana geldiği bilgisini paylaştı. Deprem çevre illerde hafif olarak hissedilirken Mersin’de daha fazla hissedildiği görüldü. Bölgeye yakın bulunan insanlar sosyal medya üzerinden anında bildirim yaptılar. Bölgedeki yerleşim alanlarında ise bir hasar olmadığı duyuruldu Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here