Ana Sayfa Gündem Sivas’ta Devrilen Polis Minibüsünde Çok Sayıda Polis Yaralandı

Sivas’ta Devrilen Polis Minibüsünde Çok Sayıda Polis Yaralandı

Erzurum'dan Adıyaman'a dönmekte olan polis minibüsü Sivas'ın Kangal ilçesinde devrildi. 21 polisin bulunduğu minibüste 7 polis yaralandı.

510
0
Paylaş

Her mesleğin dalının kendine has belli başlı zorlukları bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da hiç şüpesiz kolay olan hiç bir meslek kolu yoktur. Polislik mesleği ise diğer meslek alanlarına binayen bir adım daha zor olan bir meslek dalıdır. Çünkü polisler yapmış oldukları işler ve sorumlulukları nedeni ile her an canları pahasına tehlike ile burun buruna gelebilmektedir.

Polislerin sahip oldukları mesle adabından dolayı görev ve sorumluluklar aynı zamanda toplumun huzur ve refah düzenini korumak açısından önemli olan esaslardır. Bu nedenle de bir öğretmen, bir mühendis ve benzeri mesleklere göre daha zor şartlar altında görevlerini yerine getirektedirler. Çünkü polisler toplum içindeki tüm olumsuzluklarla mücadele eder ve toplumda olması gereken huzur ortamını sağlamaya çalışır.

Polisler öncelikle o toplumun bireylerinin can ve mal güvenliğini sağlamak ile görevlidir. Bu nedenle de bazı durumlarda polisler tehlikeler ile karşı karşıya kalabilirler ve çoğu zaman canlarını hiçe sayarlar. Tüm bu nedenlerden dolayı polisin toplumdaki yeri ve önemi son derece önemli ve büyüktür diyebiliriz. Aksi takdirde polisin olmadığı bir toplumda ne adalet ne de huzur olmayacaktır.

Bu seperlerden dolayı itibar edilmeli, polis mesleği ve polisler korunup kollanmalıdır. Terör olayları ba gösterdiğinde askeriye ile birleşip vatanı savunmak için canlarını feda edebilmektedirler. gelen son dakika haberi Türkiye’yi üzdü. 

Sivasta Polis minibüsünün devrilmesinin ardndan çok sayıda polis yaralandı. Herhangi bir can kaybının olmadığı kazada polisler kazayı yaralanmalarla atlattılar. 

Erzurum’dan Adıyamana dönmekte olan polis minibüsü yol şartları nedeni ile kaza yaptı. Devrilen minibüste 21 polisin olduğu ve bu polislerden 7’sinin yaralandığı açıklaması geldi. 

Sivas’ın Kangal ilçesinde gerçekleşen otobis faciyası çok şükür büyük bir kazaya mahal vermeden 7 polisin yaralanması ile atlatıldı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here