Ana Sayfa Gündem Şırnak’ta Teröristlerle Meydana Gelen Çatışmada Ölü ve Yaralılar Var

Şırnak’ta Teröristlerle Meydana Gelen Çatışmada Ölü ve Yaralılar Var

Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde meydana gelen bir çatışma sırasında 2 askerin yaralandığı, 6 teröristin öldürüldüğü, 7 teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

528
0
Paylaş

Türkiye’de özellikle 90’lı yıllardan itibaren ülkenin doğu bölgesinde örgütlenen ve bölgede bölücü bir güç olarak korku ve panik yaratma çalışmaları içerisinde bulunan PKK terör örgütü, Şınak, Hakkari, Diyarbakır, Van başta olmak üzere birçok ilde halkın huzurunu kaçırmaya ve Türk askerlerini tehdit etmeye devam ediyor. Bu anlamda Türk askerleri var güçleri ile bölgede operasyonlar ve güvenlik çalışmaları ile terör örgütüne ardı arkasına darbeler indirmeye devam ediyor. 29 Eylül’de Şınak’ın Bestler-Dereler bölgesinde başlatılan operasyonlar kapsamında terör örgütü ile burun buruna gelen güvenlik güçleri bölgede çatışma altında kaldı. Karşılıklı ateş ile süren çatışmada güvenlik güçlerine saldıran teröristlere karşı organize bir operason gerçekleştirildi. Çatışma esnasında 2 askerin yaralandığı öğrenilirken, teröritlerden ise 6 kişinin öldürüldüğü öğrenildi. 7 terörist çatışma sonrasında devam ettirilen operasyon ile ele geçirilerek etkisiz hale getirilirken, bölgeden kaçmaya çalışan diğer teröristlerin ele geçirilebilmesi için bölgede operasyonlar sürdürülüyor. Güvenlik önlemleri alınan bölgede, arama çalışmaları sürüyor.

2 ASKER YARALI

Çatışma sırasında iki askerin yaralandığı öğrenildi. Yaralanan askerler helikopter ile bu bölgeden en kısa süre içerisinde alındıktan sonra 23. Sınır Jandarma Tümen Komutanlığı’na getirildi. Buradan hazırda bulunan ambulanslar ile Şınak Devlet Hastanesi’ne götürülen askerler tedavi altına alındı. Yaralanan askerlerin sağlık durumlarının şimdilik iyi olduğu ve hayati tehlike taşımadıkları öğrenildi. Tedavileri devam eden askerler ile ilgili olarak bildirimler bekleniyor.

Gerçekleştirilen operasyonlar ile ilgili olarak yapılan bildirim ise şu şekilde oldu; “İlimiz merkez Bestler-Dereler bölgesinde PKK/KCK terör örgütü mensuplarına karşı 29.09.2017 tarihinde başlatılan operasyon kapsamında, bugün (1) bayan BTÖ mensubu daha silahıyla birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. Böylece sözkonusu operasyonda etkisiz hale getirilen BTÖ mensubu sayısı (1) sağ, (6) ölü olmak üzere toplamda (7) olmuştur.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here