Ana Sayfa Gündem Şırnak’ta askerlere yönelik düzenlenen saldırıda şehit ve yaralılar var

Şırnak’ta askerlere yönelik düzenlenen saldırıda şehit ve yaralılar var

Şırnak'ta askerlere yönelik düzenlenen saldırıda şehit ve yaralıların olduğu bildirildi. Saldırıyı PKK terör örgütünün düzenlediğide gelen bilgiler arasında.

552
0
Paylaş

Şınak’ın Cizre ilçesinden merkeze kadar olan güzargahtaki yol çalışmalarına eşlik eden asker ve koruculara yönelik PKK terör örgütü tarafında saldırı düzenlendi. Saldırıyı uzun namlulu silahlarla gerçekleştirdikleri bilgisi gelen saldırıda ilk belirlemelere göre  1 asker ve 1 korucu şehit oldu 4 korucu ise yaralandı. Yaralı korucuların anında en yakın hastelere sevk edilirken tedavilerine başlandığı bilgisi alındı. Çevrede güvenlik mensupları geniş çapta bir operasyon başlattı. Havadan ve karadan operasyonun devam ettiği bilgi geldi.  Uzun zamandır şehit haberlerinin gelmediği sırada yaşanan bu  saldırı ailelerin evine yine ateş düşürdü. Askerlerin ve korucuların kimliği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. 

Alınan bilgiye göre asker ve korucuların Şınak Cizre yolunun 20 km civarında yapılan yol çalışmalarına eşlik ettikleri sırada saldırı gerçekleşti. Bölücü terör örgütü mensupları yapmış oldukları bu planlı saldırı sonucu olay yerinden uzaklaştı. Fakat güvenlik güçlerinin olaya kısa sürede cevap verdiği bildirildi. PKK terör örgütü yol çalışmalarını fırsat bilerek hazırladığı bu kalleş saldırıya güvenlik güçleri anında karşılık vererek daha kötü sonuçlar doğurmasını engelledi. Şehit olan askerin Yüzbaşı olduğu son dakika gelen bilgiler arasında. Şınak bölgesinin dağlık ve engebeli olması teröristlerin kaçması konusunda onlara zaman ve fırsat tanımaktadır. Söz konusu bu durumu fırsat bilen bölücü terör örgütü mesupları izlerini kaybettirmiştir. Bölgede an itibariyle operasyonların hava destekli olarak sürdüğü gelen bilgiler arasında. 

Türkiye jeopolitik konumu nedeniyle bu tür terör saldırılarıyla karşı karşıya gelen bir ülke. Terörle mücadele konusunda yıllarıdır savaş veriyor. PKK, PYD, IŞID gibi terör örgütleriyle mücadele eden Türkiye en son IŞID sahasına girerek sınırımızdan uzaklaştırmıştı. Sınırımızda yeni bir PYD oluşumunu önlemek için mücadele veren Türkiye konu ile ilgili ABD ve Rusya ile görüşmelerini sürdürüyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here