Ana Sayfa Gündem Şırnak’ta Askere Teröristlerden Hain Saldırı Sonucu Şehit ve Yaralı Askerler Var

Şırnak’ta Askere Teröristlerden Hain Saldırı Sonucu Şehit ve Yaralı Askerler Var

Şırnak'ta teröristlerin gerçekleştirdiği hain saldırı sonrasında şehit ve yaralı askerlerin olduğu öğrenildi. Son dakika gelişmeleri aktarılmaya devam ediyor.

649
0
Paylaş

Şınak-Cizre Karayolu’nda yol inşaatında koruma olarak bulunan askerelere yönelik bir terörist saldırısının gerçekleştirildiği bilgisi aktarıldı. PKK’lı teröristlerin gerçekleştirdikleri saldırıda 2 askerin şehit olduğu ve 3 askerin ise yaralandığı bilgisi aktarıldı. Şınak-Cizre Karayolu’nun üs günveliğini üstlenen askerlerin bulunduğu bölgede terör örgütüne mensup kişilerin gerçekleştirdiği saldırı sonrasında bölgede geniş güvenlik önlemleri alınırken, acil olarak operasyonlara başlandı. Saldırıda 2 askerin şehit olduğu bilgisi yürekleri yakarken, yaralanan 3 asker ise acil olarak hastanelere sevk edildiler. Başta 5’i de yaralı olarak hastaneye kaldırılan askerlerin 2’sinin müdahalelerin yapılmasına karşın kurtarılamadıkları ve diğer 3 yaralı Mehmetçik için ise müdahalelerin devam ettiği öğrenildi.

TÜNEL GÜVENLİĞİ İÇİN BÖLGEDE BULUNAN ASKERLERE PKK’DAN KALLEŞ SALDIRI

Türk askerlerinin Şınak ile Cizre arasında kurulumu devam eden inşaat halindeki tünelin güvenliğini sağlayan askerlere yönelik olarak PKK mensubu bölücü terör örgütü mensupları saldırıda bulundu. Saldırıda kullanılan silahların uzun namlulu oldukları tespit edilirken, olay esnasında ilk aşamada 5 askerin yaralandığı öğrenildi. yaralanan askerlerin bölge yakınındaki hastanelere sevk edildikleri bilgisi paylaşıldı. Korkunç saldırı ile birlikte bölgedeki güvenlik güçleri, civardaki sivillerin de korunabilmesi için güvenlik tedbirlerini sıkılaştırırken, saldırıyı gerçekleştiren hain terörisltere karşı güvenlik önlemleri alındı. Başlatılan geniş çaplı operasyon ile birlikte teröristlerin en kısa süre içerisinde ene geçirilmesi hedefleniyor.

5 ASKER ŞEHİT OLDU

Aktarılan son bilgilere göre ise hastaneye kaldırılan 5 askerin, tüm müdahalelere rağmen hayatlarının kurtarılamadığı ve şehit oldukları öğrenildi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here