Ana Sayfa Gündem Silahlı İHA Zap bölgesinde 3 teröristi etkisiz hale getirdi

Silahlı İHA Zap bölgesinde 3 teröristi etkisiz hale getirdi

Silahlı İnsansız Hava Aracı (İHA) ZAP bölgesinde tespit edilen 3 teröristi etkisiz hale getirdi.

641
0
Paylaş

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sürdürülmekte olan terör operasyonlarında önemli neticeler alınmaya devam ediyor. Güvenlik güçleri tarafından bugün Irak’ın Kuzey’indeki ZAP bölgesine operasyon düzenlendi.

Bölgede tespit edilen 3 terörist silahlı insansız hava aracıyla etkisiz hale getirildi.

Operasyon devam ediyor

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar sürdürülmekte. Ülkemiz bölünmez bütünlüğünü tehlike altına almak isteyen hainlere göz açtırılmıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri kahramanları 7-24 bütün mevsim şartlarında bölgeyi kontrol altına alıyor.

Örgütte yer almakta olan önemli isimlere son zamanlarda baskı kurulmuş durumda. Ülkemizde bulunan vatandaşların can güvenliğini sarsmak için mücadele veren hainler, bu süreçte köşeye sıkıştırıldı.

Özellikle de uzunca bir süredir operasyon düzenlenmeyen noktalar şuanda kontrol altına alınıyor. Aynı zamanda operasyon düzenlenen noktalardaki yerlerde bulunan sığınaklar da iş makineleriyle işlevsiz hale getiriliyor.

Böylesine ciddi bir şekilde sürdürülen operasyonlarda örgüt üyeleri de tamamen temizlenmeye devam ediyor. OHAL kapsamında operasyonların çok daha işlevli olması refah seviyesini de artırıyor. Güvenlik önlemleri çok uzunca bir süredir hat safhada.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here