Paylaş

İçişleri Bakanlığı 3 Mayıs 2021 tarihinde yeni yasaklar açıkladı. Yayınlanan ‘Market Tedbirleri’ isimli genelgeye göre 7 Mayıs Cuma gününden itibaren marketlerde temel gıda ürünlerin dışında hiçbir ürün satılamayacak. 81 ile gönderilen genelgeye göre tedbirler zincir marketler, süpermarketler ve diğer tüm marketleri kapsayacak.

Satışı Yasak Olan Ürünler Hangileri?

29 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında olacak sokağa çıkma yasağında ilk olarak alkol satışı yasaklanmıştı. Bakanlık bu ürün yasaklarının yasağının kapsamını genişletti. Alkollü ürünlerin yanında elektronik eşya, kırtasiye, giyim ve aksesuar, bahçe araç gereçleri, zücaciye, hırdavat, ev tekstili, oyuncak, oto aksesuar gibi ürünlerin de marketlerde satışına artık izin verilmeyecek. Marketlerde temel gıda ürünleri, ilaç, hayvan mamaları, temizlik ürünleri gibi ürünlerin satışına izin verilecek.

Sigara Satışı Yasak mı?

Bakanlığın yayınladığı genelgede tütün ürünlerinin satışının yasaklandığına dair herhangi bir karar bulunmuyor. Yani şimdilik sigara ve benzeri tütün ürünleri satılmaya devam edilecek. Sigara satışı hakkındaki kararın önümüzdeki günlerde verileceği tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here