Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa’da İnşaat İşçilerini Taşıyan Bir Minibüs kaza yaptı! 14 İşci Yaralandı

Şanlıurfa’da İnşaat İşçilerini Taşıyan Bir Minibüs kaza yaptı! 14 İşci Yaralandı

Şanlıurfa'da inşaat işçilerini taşıyan bir minibüsün yaptığı kaza herkesi korkuttu. İçindeki 14 işçinin yaralandığı kazada beş kişinin hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

583
0
Paylaş

Türkiye’de taşeron olarak çeşitli kurumlar için çalışan işçiler, iş yerlerine gidebilmek için firmaların tahsis ettiği servisleri tercih etmektedir. Bu servisler aracılığı ile çalıştıkları iş yerlerine ulaşım sağlayan işçiler sabahın erken saatlerinde bindikleri minibüsler ve servisler ile mesai başlangıcı yapmak üzere çalışma alanına gitmektedir. Bugün Şanlıurfa’dan gelen bir haber ise minibüs aracılığı ile inşaat işinde çalışmak üzere yola çıkan işçilerin, onları inşaata taşıyan minibüsün yaptığı kaza sonucunda yaralandıkları yönünde oldu.

Şanlıurfa’nın Suruç karayolu üzerinde seyir halinde olan işçi minibüsü karayolunun 9. kilometresinde şarampole yuvarlandı. Korkunç kazanın ardından bölgeye yoğun bir şekilde ambulans, itfaiye ve polis ekipleri sevk edilirken, aracın içinden çıkarılan 14 işçinin yaralı olduğu öğrenildi. Yaralı olan işçiler acil olarak civardaki hastanelere transfer edildi. Bu yaralılar arasında 5 işçinin durumunun ağır olduğu ve yoğun bakım ünitesine alındıkları bilgisi paylaşıldı. Kazanın sebebi tam olarak tespit edilemezken, çevrede olayı gören vatandaşların kazayı sağlık ve güvenlik ekiplerine hızlı bir şekilde haber etmesi büyük bir faciadan dönülmesini sağladı. İşçileri inşaat sahasına taşımakta olan minibüsün şarampole yuvarlandıktan sonraki görüntüleri ise kazanın ne denli büyük bir faciaya neden olabileceğine işaret etti.

İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE’DE DE YAŞANDI

Bu sabah benzer bir olay İstanbul’un Küçükçekmece Metrobüs Durağında da yaşandı. İşçileri taşımakta olan bir minibüs aniden Küçükçekmece Metrobüs Durağına daldı. Metrobüs yolu boyunca sürüklenen araç, durağa çarptıktan sonra durabildi. Kazada ölen olmazken, 3 işçinin ise araçtan yaralı olarak çıkarıldığı öğrenildi. Kaza sonrasında metrobüs seferleri iptal edilirken, binlerce vatandaş da İstanbul trafiğinde mağdur oldu. Kısa süre sonra duraktaki kaza yapan araç kaldırıldı ve metrobüs seferleri aynı akışında devam ettirildi ancak Küçükçekmece Durağı geçici olarak iptal edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here