Ana Sayfa Gündem Saatler Geri Alınacak Mı? Kış Saati Uygulamasında Son Durum!

Saatler Geri Alınacak Mı? Kış Saati Uygulamasında Son Durum!

Geçen sene kalıcı hale getirilen ve çok şikayete neden olan kalıcı yaz saati uygulamasına bu sene de devam edileceği açıklandı. Bakan Berat Albayrak, herhangi bir değişiklik olmayacağını belirtti.

3193
0
Paylaş

Geçen yıl ilk defa uygulanan ve kalıcı hale getirilen yaz saati uygulaması, bir kez daha gündeme geldi. 8 Eylül 2016’da alınan kararla sürekli olarak yaz saati uygulaması kararı alınmış ve geçtiğimiz kış, kış saati uygulamasına geçilmemişti. Bu durum vatandaşlar tarafından olumsuz tepki alıp, şikayetler dile getirilse de geri adım atılmamıştı. Bu sene de kış saati uygulama tarihine günler kalmışken, geçilip geçilmeyeceği tekrardan tartışma konusu. 28-29 Ekim 2018 03:00’da  1 saat geri alınması gerekirken, son duruma göre saatleri geri almadan, yaz saati uygulamasına devam edeceğimiz karara bağlandı. 

KARAR YETKİSİ YİNE BAKANLAR KURULUNDA 

Geçen yıl ilk defa uygulanan ve çok şikayet almasına rağmen genelgeyle kalıcı hale getirilen yaz saati uygulaması, Danıştay tarafından iptal edilmişti. Danıştay iptalinden sonra hükümet, karara itiraz edip mecliste  torba yasaya eklenmek üzere önerge hazırlamıştı. Böylece yaz saatinde yine yetki Bakanlar Kuruluna geçti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ise, yaz saati uygulumasında herhangi bir değişiklik olmayacağını, bu kararın tasarruf bakımından olumlu bir yol izlediğini ve değiştirilmeyeceğini açıkladı.

Kaynak : Vizyon Bilgi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here