Ana Sayfa Gündem Reina Saldırısına İlişkin Gözaltına Alınan 10 Şüpheliden 9’u Tutuklandı

Reina Saldırısına İlişkin Gözaltına Alınan 10 Şüpheliden 9’u Tutuklandı

Silahlı terör örgütü DEAŞ teröristinin yılbaşı gecesi İstanbul’un ve hatta Türkiye’nin en ünlü gece kulüplerinden olan Reina’ya haince bir saldırı düzenleyerek 39 kişiyi öldürmesi üzerine açılan soruşturmada gözaltı kararı çıkarılan 10 şüpheliden 9’unun tutuklandığı belirtildi;

2784
0
Paylaş

Bölücü terör örgütü DEAŞ haininin yılbaşı gecesinde ünlü gece kulübünde eğlenmekte olan sivilleri hedef alarak haince saldırı düzenlemesi üzerine olay üzerine güvenlik güçlerimiz çok büyük bir çaba sarf etti. Öncelikle silahlı terör örgütü DEAŞ teröristinin yakalanabilmesi adına çok büyük bir çaba sarf ederek günlerce güvenlik kameralarını takip eden güvenlik güçlerimiz, saldırganın yakalanabilmesi adına büyük bir mücadele ortaya koydu. Saldırganın bulunduğu noktaları birer birer tespit eden ve şahsın çemberini iyice daraltan güvenlik güçlerimiz, çok iyi bir şekilde gizlenmekte olan teröristi yakaladı. İstanbul Esenyurt’ta evliymiş gibi görünerek bir evde saklanan silahlı terör örgütü mensubu güvenlik güçlerimizin mahalleyi kapattıktan sonra operasyon düzenlenmesi ile başarılı bir şekilde canlı olarak ele geçirildi. Gözaltına alınmak üzere güvenlik güçlerimizce alınan terörist vatandaşlarımızca darp edildi. Bunun yanı sıra gerçekleşen bu hain saldırıya yönelik de çok sayıda şahsa yönelik gözaltı operasyonu düzenleyen güvenlik güçlerimiz, geçtiğimiz günlerde silahlı terör örgütü mensubu olan ve gerçekleşen bu hain saldırıyla ilişiği olduğu şüphesi taşıyan toplam 10 şahsı gözaltına almıştı.
Çok Sayıda Şüpheli Tutuklanarak Cezaevine Gönderilmişti
Reina’ yılbaşı gecesi gerçekleşen terör saldırısı üzerine güvenlik güçlerimiz çok sayıda şahsı gözaltına almıştı. Daha sonra ise mahkeme kararıyla da çok sayıda şahıs tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Bununla birlikte yakın bir tarihte silahlı terör örgütü DEAŞ’ınReina’da gerçekleştirdiği katliam ile ilişiği olabileceği şüphesi taşıyan 10 şahıs güvenlik güçlerimizce gözaltına alınmıştı. Bugün ise İstanbul Adliyesi karşısına silahlı terör örgütüne üye olmak ve anayasal düzeni değiştirmek suçlarından çıkan şahıslardan 10’undan 9’unun tutuklanarak cezaevine gönderildiği bilgisi aktarıldı. Bununla birlikte serbest bırakılan bir şahsın ise adli kontrol şartıyla yurt dışına çıkma yasağı olarak serbest bırakıldığı bilgisi yetkililerimizce aktarılmış durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here