Paylaş

Son dönemde yaşanan salgın sürecinde, belediyeler ve devlet tarafından sürekli olarak güncel yardım ve destek kampanyaları yapılmaktadır. Bu yardım kampanyaları özellikle Ramazan aylarında daha da artacağı duyuruldu. Ramazan yardımları almak isteyen vatandaşlar belediyelere, kaymakamlıklara ya da e-devlet sisteminden yardım başvurusu yapabilirler.

E-devlet sisteminden Ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar e-devlet sistemi üzerinden başvurularını yapabilirler. Ramazan yardımı başvurusu yapmak için e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra ilgili belediyenin sayfasına ulaşarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda e-devlet sistemi üzerinden başvuru sorgulama işlemlerini de yapabilirsiniz.

E-devlet sistemine T.C kimlik numaranızı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra, e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama yazıp buradaki sayfaya giderek başvuru yapabilirsiniz

Ramazan yardımları, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara verilecektir. Belediyeler tarafından ve sosyal yardımlaşma tarafından verilen bu ramazan kolisi yardımıyla beraber nakit, barınma, ısınma, erzak, fatura, yaşlılara sağlık hizmeti, engellilere özel destekler, kadınlara özel destekler, kira, bakım desteği, eğitim desteği gibi yardımlardan da faydalanabilecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here