Paylaş

Herkes tarafından merakla Ramazan Bayramında emeklilere verilecek olan ikramiyenin son durumunun ne olduğu verilip verilmeyeceğiyle beraber ne zaman verileceği araştırılıyor.

Ramazan Bayramında emeklilere verilecek olan ikramiyede son durum ne?

Emekliler tarafından en çok merak konusu olan konuların başında Ramazan Bayramı emekli ikramiye ne kadar olacağı gelmektedir. 13 milyon emekli Ramazan bayramı ikramiyelerini Mayıs ayında alacaklar. Bayramdan önce verilen bu ikramiyeler diğer senelerde 1.000 TL olarak ödenmekteydi.

 2021 yılında olacak olan Ramazan Bayramında verilecek olan ikramiyelerde de enflasyon oranına gör zam yapılması söz konusu. Emeklileri yakından ilgilendiren müjdeyi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Bayram ikramiyelerinin verileceği tarih netlik kazanırken, yapılacak olan zam miktarının da enflasyon oranına göre olacağı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan emekli ikramiyesine yönelik açıklama;

“Yaklaşık 3 yıl önce emeklilerimize bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü vermiş, bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasında gerçekleştireceğiz. En düşük emekli maaşını 1500 ‘TL’ye çıkartarak vatandaşımızın mağdur duruma düşmemesini sağladık. Biz göreve geldiğimizde emekli maaşlarının 66 TL’den başladığını söylemek isterim. Emeklilerin şartlarının daha da iyileşmesine hazırlanıyoruz. Hizmet ve turizm sektörü başta olmak üzere salgından etkilenen çeşitli alanlarda sıkıntılar olduğunu biliyoruz. Dükkanı kapana her kardeşimizin derdi bizim derdimizdir.” şeklinde dikkat çekici açıklamalarda bulundu.  Emekli maaşı alan 1.000 TL bayram ikramiyelerinde zamla beraber 1.083 TL gibi ödeme alacakları söylenmekte. Bu tutarın netliği 2021 yılının enflasyon oranına göre düzenlenecektir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here