Ana Sayfa Gündem PTT Uyardı! O Emailleri Sakın açmayın

PTT Uyardı! O Emailleri Sakın açmayın

PTT, son günlerde vatandaşa dolandırıcılar tarafından gönderilen "Oltalama mail" leri açmamaları konusunda uyardı.

520
0
Paylaş

Son günlerde vatandaşların maillerine düşen PTT logolu mailler dikkat çekmete. PTT AŞ ve logolu mailler kullanılarak vatandaşların kişisel bilgilerini ulaşan dolandırıcılar sizin adınıza işlem yapabiliyor. PTT firması ise yapılan bu dolandırıcılığa karşı vatandaşları uyardı.

Gerekli önlemleri almak adına Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi tarafından inceleme başlatıldı. Yapılan bu dolandırıcılık ile firmanın itibarının sarsılmaması için gereken bütün tedbirler alınacak ve çalışmalar yapılacak. PTT firması vatandaşın mail hesaplarına düşen “oltalama mail” leri açmaması konusunda ise uyarıda bulundu.Yapılan bu dolandırıcılık suçu için PTT firması tarafından hukuki işlem başlatıldı.

PTT’den Konu İle İlgili Açıklama Geldi

Vatandaşları uyaran PTT firması konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu. “Söz konusu e-postalarda yer alan linkler tıklandığında şirketimize ait gönderi takip sayfasının bir benzeri açılmakta ve müşterilerimizden kendilerine ait kargonun teslim edilebilmesi için gönderici firmadaki bilgilerinin güncellenmesi istenmektedir. Bu şekilde müşterilerimizin kimlik bilgilerine kolayca ulaşılarak çeşitli mağduriyetlere sebebiyet verilmektedir. Şirketimiz tarafından hiçbir şekilde bu tür e-postalar gönderilmemektedir. Müşterilerimizin e-posta ile gelen linkleri tıklamamaları, kendi güvenlikleri ve mağdur olmamaları açısından elzemdir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here