Ana Sayfa Gündem PKK Siirt Pervari’de Bombalı Saldırı Düzenledi; 1 İşçi Yaralandı

PKK Siirt Pervari’de Bombalı Saldırı Düzenledi; 1 İşçi Yaralandı

Silahlı terör örgütü PKK Siirt Pervari'de saldırı düzenledi. Saldırıda 1 işçinin yaralandığı belirtiliyor.

654
0
Paylaş

Silahlı terör örgütü PKK’lı teröristler bugün Siirt Pervari İlçesi’nde saldırı düzenledi. Düzenlenen saldırıda işçiler hedef alındı. Uzaktan kumandalı bombanın infilak ettirilmesi sonucunda 1 işçi yaralandı.

Bölgeye hemen ambulans ekipleri intikal etti ve yaralı işçiye müdahale edildi. Siirt Devlet Hastanesi’ne kaldırılan işçinin İ.T. olduğu belirtiliyor. İ.T.’nin saldırı esnasında iş makinesi kullandığı belirtiliyor. Teröristlerin içme suyu hattında görev yapmakta olan işçileri hedef aldığı belirtiliyor.

GENİŞ KAPSAMLI OPERASYONLAR SÜRDÜRÜLÜYOR

Silahlı terör örgütü PKK’nın etkisiz hale getirilebilmesi adına çalışmalar son hızıyla sürdürülmektedir. Ülke genelinde vatandaşları tehdit etme potansiyelinde olanlara göz açtırılmamaktadır.

ASKERİ ARACA BOMBALI SALDIRI DÜZENLENMİŞTİ

Siirt’te kısa bir süre önce araca bombalı saldırı düzenlenmişti. Siirt-Eruh karayolunda düzenlenmiş olan bu saldırının ardından olay yerine pek çok ambulans intikal etti. Patlamanın çok şiddetli olduğu ifade edildi ve çok sayıda yaralı olduğu ifade edilmişti. Ateş açan teröristlere karşılık verilmesi halinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma yaşandı.

Yine aynı noktada gerçekleşen saldırının bilançosu Türk milleti için ne yazık ki çok ağır olmuştu. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, saldırı esnasında 2 askerin şehit olduğu ve bir askerin de yaralandığı ifade edilmişti. Yaralı askerin Siirt Devlet Hastanesi’ndeki tedavinin halen devam ettiği belirtilmişti ve henüz yaralı askerle ilgili bir bilgi aktarılmadı.

Bölgedeki teröristlerin yakalanabilmesi için hava destekli operasyonların başlatıldığı bilgisi aktarılmıştı. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden bir tanesinin Siirt Eruh ilçesinde yakayı ele verdiği bildirilmişti. Esnafın ihbarı üzerine güvenlik güçleri tespit edilen teröriste operasyon düzenledi. Teröristin, bölgeye gelerek vatandaşlardan haraç almaya kalktığı öğrenildi. Daha sonra ise şahsın evine yapılan operasyonlar sonucunda 2 el bombası ve bir silah ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here