Ana Sayfa Gündem Pendik’te okul çıkışı elindeki silahla ateş açan saldırgan polise teslim oldu!

Pendik’te okul çıkışı elindeki silahla ateş açan saldırgan polise teslim oldu!

Pendik'te okul çıkışı elindeki silahla ateş açıp, 2 öğrencinin yaralanmasına 1 kişinin de ölmesine sebep olan saldırgan polise teslim oldu. Mustafa Y.'nin olay sonrası çekilen fotoğraflarında sakin olduğu gözlendi.

721
0
Paylaş

İstanbul Pendik’te, Pendik İstanbul Ticaret Odası  Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesi çıkışında meydana gelen olayda 2 kişi yaralnırken, 1 kişi de hayatını kaybetti. Okul çıkışında meydana gelen olayda Mustafa Y. , ayrıldığı kız arkadaşı Helin P. ‘nin eğitim gördüğü lisenin çıkışında iki erkek arkadaşıyla görünce, 100 metre ileriden üstlerine ateş açarak koşmaya başladı. İki öğrencinin yaralanmasına, Helin P.’nin de ölmesine sebep olan Mustafa Y. polise teslim oldu.

KISKANÇLIK KRİZİ

Okul çıkışına gelerek, etrafa ateş saçıp yaralanmaya ve ölüme sebep  olan Mustafa Y.’nin, olay yerinde vefat eden Helin P.’nin eski arkak arkadaşı olduğu ve ayrıldıktan sonra bunalıma girdiği belirtildi. Okul çıkışında eski kız arkadaşı Helin P.’yi yanında iki erkek arkadaşıyla görüp, kıskankçlık krizine giren Mustafa Y. ateş açarak üstlerine koşup, Helin P.’nin orada hayatını kaybetmesine neden oldu. Olayın ardından koşarak okulun içine giren Mustafa Y. bileklerini keserek intihar teşebbüsünde bulundu. Olay yerindeki polislerin konuşup, kendisini ikna etmesinin ardından polise teslim olan Mustafa Y.  polis ekipleriyle birlikte hastaneye götürüldü.  Diğer iki yaralı Cemil Y. ve Deniz M. isimli öğrenciler de tedavileri yapılmak üzere hastaneye götürüldü.

“SAPIĞIM VAR SOKAĞA ÇIKMAYA KORKUYORUM.”

Saldırıda hayatını kaybeden Helin P.’nin yaklaşık bir ay önce sosyal medya hesabından ” Gizli bir platonik sapığım var. Sokağa çıkmaya korkuyorum.” diye yazdığı ortaya çıktı.

POMPALI TÜFEK İLE ATEŞ ETTİ

Bir görgü tanığı, “Arkadaşlarla buradan geçiyordum. Bir adam söylenip küfür ederek buradan geçiyordu. Bağıra bağıra köprünün oraya kadar çıktı. Ondan sonra okula gitti. Ben de okula gidecektim, bir arabanın içindeki kişiye ‘sen benim eski çıktığım kızla nasıl çıkarsın?’ dedi. Çocuk da, ‘bekle bekle’ dedi o anda ona sıktı. O anda kız ellerini yüzüne götürdü, kendini korumaya çalıştı. Oradaki kıza da vurdu, sonra diğer arkadaşlarına vurdu. Pompalı tüfek ile ateş etti” dedi.



 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here