Paylaş

Devlet salgın zamanında zor durumda kalanlara ve ihtiyacı olanlara pandemi destek kapsamında para yardımı vermeye devam ediyor. 

Vatandaşın rahat nefes almasını sağlamak amacıyla yılın belli zamanlarında pandemi destekleri bin tl olarak belirlendi. Birçok insanın işyerinin kapanması ya da işten çıkarılması durumunda devlet desteğini esirgemeden yardım vermeye devam ediyor. 

Pandemi desteğinden faydalanmak isteyen vatandaş, desteği almak için başvuru şartlarını intenetten araştırıyor. İhtiyaç sahibi birçok vatandaş bu yardımdan yararlanabilir. 1000 TL pandemi destek almak için şartlar şunlardır;

– Daha önce 1000 TL destek almamış olanlar, 

– Pandemi nedeniyle işleri olumsuz etkilenenler,

– İşinden olanlar, 

– Geliri düzenli olmayanlar,

– Geliri yetersiz kişilere devlet tarafından pandemi desteği verilebilir. Başvuru sahipleri bu yardımdan yararlanabilir.

E-Devlet aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Bu durumda her türlü yardımdan yararlanma haklarına sahiptirler. Bu link üzerinden başvuru yapabilirsiniz: https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

Çok fazla talep alan bu başvurular, birçok alandaki kurum ve kuruluşlara da başvuru yapabilirsiniz. Başvurusu reddedilen adaylar, tekrar başvuru yapabilirler. 

Pandemi desteğinizi PTT’ye kimliğiniz ile başvuru yapıp alabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here