Ana Sayfa Gündem Okul Servislerine 3 Noktadan Bağlantılı Emniyet Kemeri Sistemi Geliyor

Okul Servislerine 3 Noktadan Bağlantılı Emniyet Kemeri Sistemi Geliyor

Okul servislerinde yeni döneme girildi. Tüm okul taşıma araçlarına 3'lü emniyet sistemi geliyor. Yeni dönem için servis araçları gerekli önlemleri almaya başladı.

1062
0
Paylaş

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, okul servislerinde yeni bir sistemin getirileceğini ve öğrencilerin daha güvenli bir şekilde okula gitmelerini sağlayacaklarını belirtti. Milyonlarca velinin beklediği bu haber ile birlikte tüm maddeler açıklandı.

3 NOKTADAN BAĞLANTILI EMNİYET KEMERİ GELİYOR

Ulaştırma Bakanı Arslan, okul taşıma araçlarında bulunan koltuklarda  3 noktdan bağlantılı emniyet kemeri olacağını belirtti. Arabalarda olduğu gibi servis araçlarında 3 noktadan bağlantılı emniyet kemerlerinin takılması zorunlu olacak. Servis taşımacılığı ile okula giden öğrencilerin daha güvenli olmaları için böyle bir sistemi yürürlüğe koyan Ulaştırma Bakanlığı, tüm detayları açıkladı.

Ulaştırma Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yaşanan tatsız olaylardan dolayı, güvenlik tedbirleini daha çok arttırmak istediklerini açıkladı. Bu konuda 4 bakanlık saatler süren toplantıdan sonra çalışmaları bitirdi ve servis koltuklarına 3 noktadan bağlantılı emniyet kemeri takılacağı söylendi. Tüm servis araçları karar çıktıktan sonra yeni sisteme göre modifiye edilecek. Aksaksız ve gerekli kriterlere uygun servis taşımacılığı için tüm servis şöförlerin denetimi belli periyotlarda yapılacak. Servise binen öğrenciden servis şoförü ve bakıcı kişi sorumludur. Teknik olarak tüm eksiklerin giderilmesi için bakanlık servislere belli bir zaman dilimi vereceğini de söyledi.

 Ulaştırma Bakanlığı bu yıl servis araçlarının sürekli takibinde olacaklarını ve kurallara uymayan kişilere ve bağlı bulunan şirkete gerekli yaptırımların yapılacağını açıkladı. Ayrıca bu zaman kadar okul aile birlikleri ve servisciler arasında anlaşma sağlanıyordu. Artık bu konuya da el konuluyor. Ulaştırma Bakanlığı bundan sonra bu detayında takipçisi olacak.Servis şöförleri artık okul yönetimi ve bakanlık ile bağlantı sağlayacak. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here