Ana Sayfa Gündem Öğretmen Olduğunu İddia Ederek Çocukları Taciz Eden Zanlının Görüntüleri Paylaşıldı

Öğretmen Olduğunu İddia Ederek Çocukları Taciz Eden Zanlının Görüntüleri Paylaşıldı

İzmir'de öğretmen olduğunu iddia ederek çocukları taciz ettiği öğrenilen zanlının görüntüleri kamuoyuyla paylaşıldı. Güvenlik güçleri her yerde o tacizciyi arıyor.

1944
0
Paylaş

İzmir’de bir şahsın kendini beden eğitimi öğretmeni olarak tanıttığı ve küçük çocuklara taciz ettiği öğrenildi. Yaşanan o anlar objektiflere yansıdı ve ardından güvenlik güçleri hemen duruma el koymak istedi. Şahsın küçük kızları taciz ederken ki görüntüleri ise İzmir’de bütün vatandaşlarla paylaşıldı.

Tacizcinin objektiflerde küçük bir kızla konuşmaya çalıştığı ve daha sonra ise olay yerinden ayrıldığı gözlemlendi. Zanlının bir an önce yakalanabilmesi için incelemelerin yapıldığı belirtiliyor. Görüntülerdeki ismin Erman A. Olduğu da kamuoyuyla paylaşıldı. Objektiflere yansıyan tacizciye yapılan incelemeler sonucunda birçok sabıkasının olduğu bildirildi.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI KAYA: ÇOCUKLARA MAHREMİYET EĞİTİMİ VERİLECEK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, çocukların mahremiyet eğitimi alması gerektiğini savunmuştu. Kaya, Türkiye’de mevcut yasaların yeterli olduğunun ancak asıl sorunun uygulamada olduğunu ifade etti.

CNN Türk’de konuşan Fatma Betül Sayan Kaya, hukuki yaptırımlarla tacizlerin önüne geçilemediğini aktardı. Farkındalık oluşturulacağını konuşan Bakan Kaya, çocukların korunacağını ve eğitim verileceğini söyledi. Günümüzde sadece kız çocuğuna değil erkek çocuklarına da taciz olaylarının sıklıkla yaşandığına değinen Kaya, ‘’Çocuk bedenini korumayı öğrenecek.’’ dedi.

AVUKAT, KAYA’NIN O AÇIKLAMASINI ELEŞTİRDİ

Avukat Hülya Gülbahar, çocukların maruz kaldığı suç karşısında yalnızlaştırıldığını söyledi. Gülbahar, Bakan Kaya’nın yaptığı açıklamanın erkeklerin kadınlar üzerinde her türlü eyleme girişme hakkını kendinde görmesine yol açacağını değerlendirdi. Gülbahar, son zamanlarda izlenen politikaları ‘’çocukları yalnız bırakma politikası’’ olarak gördüğünü söyledi.

Avukat Hülya Gülbahar, Türkiye’de cinsel şiddet kriz merkezlerinin açılmasından söz edilmediğinden yakındı. Gülbahar, Bakanlık’ın şiddeti körükleyen sözlere yer verdiğini ve bu sözlerin sarf edilmemesi gerektiğini ifade etti. Bakanlık’ın çocuk şiddetleri ile ilgili olan bütün politikaları için ise Avukat, ‘’mağdura atma politikası uyguluyor’’ dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here