Ana Sayfa Gündem Öcalan Öldü Diyenler Mercek Altına Alınacak

Öcalan Öldü Diyenler Mercek Altına Alınacak

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın İmralı Adası’nda öldüğü iddiaları sosyal medyayı çalkalayınca, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı açıklamada bulundu.

652
0
Paylaş

Türkiye’nin uzun yıllar mücadele ettiği terör örgütü PKK’nın lideri olan ve 18 sene önce güvenlik güçleri tarafından ele geçirildikten sonra vatan hainliği ve terör örgütü kurma suçlarından önce idam ardından müebbet hapis cezasına çarptırılan Abdullah Öcalan, halen siyasi yönden terör örgütü için önem taşıyan bir kişilik olarak biliniyor. Öcalan,  İmralı Cezaevi’nde geçirdiği müebbet hapis cezası ile gündeme defalarca öldüğü ve kötü şartlar altında cezalandırıldığı yönünde iddialar ile gündeme gelmişti. Son günlerde ise sosyal medya üzerinden yayılan ve temel olarak terör örgütü ile ilişkili olduğu düşünülen kişiler tarafından paylaşılan Abdullah Öcalan öldü iddiaları gündemi karıştırdı. Son dönemlerde hali hazırda Suriye ve Irak sınırında PKK terör örgütü ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasındaki gerilim sebebi ile tansiyon yükselmişken gerçekleşen bu durum karşısında ise sert bir çıkış Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan geldi.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, İmralı Cezaevi’nde müebbet hapis cezası ile bulunan Abdullah Öcalan’ın öldüğü iddialarını yayanların ve ortaya atanların yaptırımlar ile karşılaşacağına dair şok bir uyarıda bulundu. Sosyal medya hesapları üzerinden hızla yayılan iddialara karşı İmralı Adası’nda bulunan cezaevindeki Abdullah Öcalan’ın öldüğü paylaşımların asılsız olduğuna işaret eden Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, yayınladığı açıklamada “Bazı sosyal medya hesaplarından Abdullah Öcalan isimli hükümlünün öldüğü yönünde haberler yer aldığı anlaşılmış olup, bu haberler tamamen asılsızdır. Bu tür asılsız haberleri yapan ve yayanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca gereğine tevessül edilmiş olup, kamuoyuna saygıyla sunulur” şeklinde söylemlerde bulundu.

Bu gibi tutumların gündemi kızıştıraran terör örgütünün faaliyetlerine ve saldırılarına destek çıkmak amacı ile gerçekleştirildiği çok sayıda devlet yöneticisi tarafından beyan edilirken, Öcalan’ın ölmediğinin açıklanmasının ardından sosyal medya hesaplarındaki asılsız paylaşımların da durduğu tespit edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here