Ana Sayfa Gündem Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Alınan Bilgilere Göre Ülke Genelinde Yağış Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Alınan Bilgilere Göre Ülke Genelinde Yağış Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen bildirimler neticesinde ülke genelinde yağış uyarısı verildi. Ekim ayı boyunca yağışlar artarak devam edecek.

537
0
Paylaş

Türkiye genelinde mevsim sıcaklıkları Eylül’ün ilk günlerinden bu yana bir hayli yüksek seyretmişti ve ortalamanın üzerinde sıcaklıklar ülke genelinde etkili olmuştu. Eylül boyunca etkili olan ortalama üzeri sıcaklıklar bir süre etkilerini yer yer kaybetmeye başladı ve Eylül ayının son bulması ile birlikte sıcaklıklar normal seyrine döndü ve başta Marmara, Ege ve Karadeniz bölgesi olmak üzere yağışlar bastırmaya başladı. Bu kapsamda özellikle trafik yoğunluğu olan iller için yağış uyarıları art arda gelirken, son haftalarda sağanakların etkili olmaya başladığı İstanbul ve Ankara için yağış uyarıları artış gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son yağmur uyarısı ise Türkiye genelini ilgilendiriyor. Çünkü yine başta İstanbul olmak üzere birçok ilde sıcaklıklar 8 ile 10 derece arasında düşüş gösterecek ve yağışlarda artışlar yaşanacak. Buna paralel olarak uzmanlar ayrıca soğuğa dayalı olarak salgın hastalıklara karşı da önlemlerin alınması için uyarılarda bulunuyor. Ayrıca yağışlardan etkilenmesi olası bölgeler için toprak kayması ve sel uyarıları da gündeme geldi.

BAZI İLLER İÇİN HAVA DURUMLARI:

Ankara: 21 Cº Parçalı Bulutlu, Sağanak ve Gök Gürültülü Sağanak Yağış

Samsun: 29 Cº Parçalı Bulutlu, Gece Saatlerinden İtibaren Sağanak Yağış

Trabzon: 29 Cº Parçalı Bulutlu

Erzurum: 19 Cº Az Bulutlu

İstanbul: 19 Cº Parçalı Bulutlu, Aralıklı Sağanak

İzmir: 22 Cº Parçalı Bulutlu, Aralıklı Sağanak

Bursa: 17 Cº Parçalı Bulutlu, Aralıklı Sağanak

Diyarbakır: 28 Cº Az Bulutlu

Adana: 31 Cº Parçalı Bulutlu, Akşam Saatlerinden İtibaren Aralıklı Sağanak Yağış

Antalya: 26 Cº Parçalı Bulutlu, Kuvvetli Sağanak Yağış

Hava durumu çeşitli illerimiz için bu şekilde tahmin edilirken, diğer birçok ilimizde de önümüzdeki günlerde sağanak yağışın baskın bir şekilde etkisini göstereceği ve yağışların Ekim ayı boyunca sık sık devam edeceği tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here