Ana Sayfa Gündem MEB Ehliyet Yönetmeliğindeki Değişikliğe İlişkin Duyuru Resmi Gazetede Yayımladı!

MEB Ehliyet Yönetmeliğindeki Değişikliğe İlişkin Duyuru Resmi Gazetede Yayımladı!

Ehliyet yönetmeliğinde değişiklikler yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı da bu konuyla alakalı olarak bir duyuruyla vatandaşları bilgilendirdi.

658
0
Paylaş

Geçtiğimiz iki ay boyunca üzerinde oldukça fazla tartışmalar yaratan ehliyet yönetmeliği ile alakalı olarak değişiklikler yapılıp Resmi Gazetede yayımlandı. Bu konu ile alakalı olarak Milli Eğitim Bakanlığı da bir duyuru yayınlayarak bir bilgilendirme yaptı. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN DUYURU 

Milli eğitim bakanlığı özel öğretim kurumları genel müdürlüğü imzası taşıyan duyuruda 19 Ekim 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik ile ilgili olarak bazı değişikliklerin yapıldığı belirtildi. Aynı zamanda bu duyurunun da değişiklikleri içerdiği bilgisi verilmiş durumda.

Duyuru ise şu şekilde ; 

1- İl/ilçe milli eğitim müdürlükleri 16/6/2017 tarihinden ilgi (b) Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihe kadar geçen sürede yapılan direksiyon eğitimi dersi sınavlarında görevlendirilen kişilerin harcırah ve sınav paraları ile teorik ve direksiyon eğitimi derslerinin inceleme ve kontrollerinde görev alanlarının harcırah ve görev ücretleri ilgi (b) Yönetmeliğin geçici 12 nci maddesi hükümleri çerçevesinde ve Genel Müdürlüğümüz intenet sayfasında yer alan 19.10.2017 tarihi öncesi için hazırlanan “Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Direksiyon Sınavı Görevli Ücret Hesaplama” sayfasında belirtilen limitlere göre en kısa sürede ödenecektir.

2- 21-22 Ekim 2017 tarihinde ve daha sonra yapılacak direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavları için ilgili (b) Yönetmelik hükümleri çerçevesinde görevlendirmeler yapılacak olup Genel Müdürlüğümüz intenet sayfasında açıklanacak 19.10.2017 tarihi sonrası için hazırlanan “Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Direksiyon Sınavı Görevli Ücret Hesaplama Cetveli” ekranında gösterilen limitlere göre ücret tahakkuk ettirilecektir. Konu ile alakalı olarak görevlendirme bu cetvelde bulunan sayılar dikkate alınarak yapılacaktır. Daha önce görevlendirme yapılmış ise bu görevlendirmeler iptal edilerek yenileri yerlerine yerleştirilecektir.

3- Bu zamana kadar il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde Özel MTSK hesabında biriken miktardan Bakanlığın izni olmadan kesinlikle herhangi bir harcama yapılmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here