Ana Sayfa Gündem Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda FETÖ üyelerine gözaltı operasyonları...

Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda FETÖ üyelerine gözaltı operasyonları başlatıldı

Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda aktif görevde olan veya daha önce görev yapmış FETÖ üyelerine gözaltı operasyonları başlatıldı. Toplam 133 kişiye eş zamanlı operasyonlar düzenleniyor.

574
0
Paylaş

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında Maliye ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda görevli 133 kişiye gözaltı kararı çıkarıldı. Gözaltı kararı çıkarılan 4 kişinin görevde olduğu aktarıldı.

Örgüt içi gizli haberleşme ağı olan ByLock’u kullandığı tespit edilen zanlılardan 4’ünün Bakanlıklarda aktif çalışan olduğu aktarıldı. Hakkında gözaltı kararı çıkarılan diğer 129 kişinin de daha önce Bakanlıklarda görev yaptığı tespit edildi. Şahısların hepsi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı ve Ankara merkezli 11 ilde eş zamanlı operasyonlar başlatıldı.

Zanlıların 101’inin Maliye Bakanlığı’nda, 32’sinin de Çalışma Bakanlığı’nda çalıştığı belirtiliyor. Örgütün daha çok ülke maliyesinde etkili olduğu zaten bilinmekteydi. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma neticesinde de bu tam anlamıyla gün yüzüne çıkarılmıştır.

Bu sabah itibariyle gözaltı işlemlerinin başlatıldığı belirtiliyor. Zanlıların tamamı yakalanana kadar belirlenen adreslere operasyonların düzenleneceği aktarılmaktadır.

FETÖ’YE YÖNELİK OPERASYONLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

15 Temmuz darbe kalkışması sonrası terör örgütü FETÖ’ye yönelik operasyonların boyutu artırılmıştır. Özellikle de örgüt içi gizli haberleşme ağı ByLock üzerinden örgüt üyeleri birer birer tespit edilmiştir. Bu anlamda Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından hakkında gözaltı kararı çıkarılan kişilere eş zamanlı gözaltı operasyonları düzenlemiştir.

Darbenin etkilerini tamamen ortadan kaldırmak ve örgütün ülke içerisindeki yapılanmasını ört pas edebilmek adına büyük bir mücadele verilmektedir. 81 il genelinde de kamu personeli olarak görünen ancak örgüt adına hizmet veren zanlıların tespit edilebilmesi için çaba sarf edilmektedir.

FETÖ’NÜN İADESİNİN ÖNÜNDE BİR ENGEL YOK

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül kısa süre önce Fetullah Gülen’in iadesi hakkında konuşmuştu. Gül, örgüt elebaşının iade edilmesine ilişkin teknik veya belge anlamında hiçbir eksikliğin söz konusu olmadığını ifade etti. Bakan Gül aynı zamanda iadenin her zaman gerçekleşebileceğini konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here