Ana Sayfa Gündem Kuzey Irak’tan Türkiye’ye Sızıp Mersin’de Kanlı Eylem Hazırlığı Yapan Teröristler Kıskıvrak Yakalandı

Kuzey Irak’tan Türkiye’ye Sızıp Mersin’de Kanlı Eylem Hazırlığı Yapan Teröristler Kıskıvrak Yakalandı

Kuzey Irak'tan Türkiye'ye sızıp Mersin'de kanlı eylem hazırlığında olan teröristler kıskıvrak yakalandı. Teröristlerin kaldığı eve yapılan baskında mühimmat ve dökümanlar ele geçirildi.

1053
0
Paylaş

Uzun yıllardır suların durulmadığı Irak’ın Bölgesel Kürt Yönetimi (IKBY) idaresinde yapılan referandumun Irak Merkezi  Yönetim ve birçok devletin yanı sıra Türkiye tarafından da desteklenmemesi, Kürt Yönetiminin lideri olan Barzani’yi Türkiye’ye düşman etti.Teröristler Kuzey Irak sınırından peşmergelerden sıyrılarak geçmeye başladı. Mersin’de kanlı eylem hazırlığında olan hainler güvenlik güçlerinin başarılı operayonu ile etkisiz hale getirildi. 

Yaşanılan bu olay ile kendi yanında olmayan Türkiye’yi karıştırmayı planlayan Barzani, PKK ile iş birliği yapıyor. Mersin‘de planlanan katliam bunun en güçlü öneği olarak gösteriliyor. Kuzey Irak ve Türkiye sınırında güvenlik güçleri alarma geçerek, terörist geçişlerini önlemek amacı ile sınırda kuş uçurtmuyor.

Yapılan operasyonla kıskıvrak yakalanan PKK üyesi teröristler A.Z, A.N, B.Ç ve M.A gözaltına alındı. Teröristlerin yaşadıkları ev tespit edilirken, evin içerisinden sansasyonel olaylarda kullanılmak amacıyla tutulan 6.5 kilogram plastik patlayıcı ve PKK örgütü ile alakalı birçok döküman ele geçirilmiştir. 

Terörle Mücadele Ekipleri (TEM) son günlerde Akdeniz ve Ege bölgelerinde kanlı eylem peşinde olan teröristlerin yapılanma içinde olduğunu öğrendi. Özellikle bu bölgelerde teröristlerin haince planlarını gerçekleştiremeden yakalanmaları için özenle çalışan güvenlik güçleri aramaları yoğunlaştırmış durumda. 

Yakın zamanda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamada teröristlerin Türkiye’ye sızmak için yeni yollar peşinde olduklarını belirtti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu teröristlerin Akdeniz ve Ege Bölgelerindeki sahil kentleri olan Muğla, Aydın, İzmir, Antalya gibi kentlerin yakınına gemiler ile gelip daha sonra filika, bot gibi küçük araçlar ile sahillerden gizlice şehirlere sızdığını belirtti. Bu amaçla sahil güvenlik ekiplerinin de teyakkuzda olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz yıllarda farklı şehirlerde düzenlenen kanlı eylemlerde birçok vatandaşımız şehit olmuş, birçok vatandaş ise yaralanmıştır. Bu olaylarda ise devlet maddi açıdan zarara girmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here