Paylaş

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, tarımsal üretimin her bölümünde üreticiler ile beraber olmaya devam ediyor. Tarım Kredi Kooperatifleri, yetiştiricilerin yem ihtiyaçlarının gidererek ekonomik bakımdan desteklenmesi ve piyasada fiyat dengesi sağlanması için sayılı gün kalan Kurban Bayramı öncesi faizsiz yem kredi kampanyası düzenledi. Yaşamını besicilik ile sağlayan üreticiler kampanyaya büyük rağbet gösterdi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından üreticilere sunulan bu destek ile tarım alanında ihtiyaçları olan kişilerin Kurban Bayramı başlamadan derin bir nefes alması sağlandı. Yem kredisi ile vatandaşların yüzlerini güldüren kampanyada Sarıkemer Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarından Üzeyir Cengiz konu ile ilgili açıklamada bulundu “Yetiştirdiğimiz kurbanlıkların satışını gerçekleştirene kadar geçen süreç bizim için en zor olanı. Özellikle Kovid 19 sonrasında tüm besici arkadaşlar zorluk yaşadı. Ancak bu dönemde devreye yine Tarım Kredi Kooperatifleri girdi. Kurban vadeli yem kredisi ile bize rahat nefes aldırdılar. Üstelik de faizsiz verdiler. Kooperatif yetkilileri arkadaşlar zaten bize her konuda yardımcı oluyorlar. Bizlerde Tarım Kredi güvencesiyle hiçbir endişe duymadan yemlerimizi alıp hayvanlarımıza veriyoruz. Şimdi nasıl geri öderim derdi de olmadan yemlerimizi aldık. Kurban Bayramı gelip de hayvanlarımızı satınca gelip ödememizi yapacağız” dedi.

Krediler Kurban Bayramı vadeli

Düzenlenen kampanyanın, yetiştiricilikle uğraşan ve Kurban Bayramını bekleyen küçük ölçekli yetiştiriciler için can suyu olduğunu belirten Tarım Kredi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, “Tarım Kredi Yem markalı karma hayvan yemlerimizi, Kurban Bayramına kadar faizsiz olarak kredilendiriyoruz. Ortaklarımızın kullanacakları Kurban Vadeli Yem Kredisini 30 Temmuza kadar hiçbir kredi maliyeti yansıtılmadan vadelendiriyoruz. Kampanyanın duyurusunu yaptığımız tarihten itibaren ülkemizin her bir köşesinden yetiştiricilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaştık. Nakliye araçları her yerde çalışmaya devam ediyor. Üreticilerimizin özellikle pandemi süreci sonrasında piyasada yaşanan olumsuzluklardan etkilenmemeleri, Kurban Bayramına kadar ihtiyaçlarının aksamadan karşılanabilmesi amacıyla bu kampanyayı düzenledik. Amacımız tarımsal üretimin desteklenmesi suretiyle ortaklarımızın ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak ve ülke insanının kaliteli ve sağlıklı gıdaya uygun fiyatlarla ulaşımını sağlamak Kampanyamızdan faydalanmak isteyen tüm ortaklarımız Tarım Kredi Kooperatiflerine müracaatta bulunabilirler” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here