Ana Sayfa Gündem Korucular Birliği Başkanı Ziya Sözen Kritik Açıklamalarda Bulundu

Korucular Birliği Başkanı Ziya Sözen Kritik Açıklamalarda Bulundu

Ülkemizin birliğini korumak adına dağlarda, ormanlarda ve ovalarda görev yapan korucu şehit sayısı artış göstedi. Korucular Birliği Başkanı Ziya Sözen kritik açıklamalarda bulundu.

6192
0
Paylaş

Uzun yıllar Türkiye’nin mücadele ettiği azılı terör örgütü PKK ülkenin özellikle doğu bölgesindeki hareketliliklerini sürdürüyor. Çevre ülkelerden silah kaçakçılığı, kimyasal madde alımı yaparak ülke içerisinde iç karışıklıklara sebebiyet vermeye devam eden PKK’ya karşı gerek Türk Silahlı Kuvvetleri ve gerekse korucularımız nefes almadan mücadelesini devam ettiriyor. Bu kapsamda özellikle son 2 yıllık süre içerisinde doğu bölgesinde gerçekleştirilen operasyonlarla ve tespitlerle birlikte çok sayıda terörist öldürülürken, bir kısmı ise canlı olarak ele geçirildi. Hain pusular ve çatışmalar esnasında şehit olan askerlerimiz ise ülkemizdeki anaların gözyaşı dökmesine sebep oldu. Terörün sona erdirilmesi için sıcak evlerinden uzakta, dağlarda ve ormanlarda kol gezen korucularımızdan birisi ise geçtiğimiz gün gerçekleştirilen bir operasyonda hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybeden korucunun ardından Korucular Birliği Başkanı Ziya Sözen çeşitli açıklamalarda bulundu. Sözen konuşmalarında Kandil’deki terör örgütü mensuplarının telsiz konuşmalarına yer vererek, korucuların ne gibi bir tehlike altında çalıştıklarını gün yüzüne çıkardı.

“AİLELERİNE VE YAKINLARINA BASKI UYGULAYIN”

Doğuda vatandaşlarımızın hayatını terör lanetinden koruyan korucularımızın hayatını zora sokan terör örgütünün telsiz konuşmaları herkesi şaşırttı. Kandildeki terör örgütü mensuplarının telsiz konuşmalarından bir bölümü aktaran Korucular Birliği Başkanı Ziya Sözen, “Bütün çabalarımıza karşın Korucular hainliklerinden caymadılar, bu sebeple onların üzerine daha fazla gidin, onlara daha fazla saldırın, kendilerini ve ailelerini etkisiz hale getirin.” şeklinde bir konuşmanın kaydedildiği bilgisini paylaştı. Korucuların hayatını tehlikeye atan terör örgütü konuşmalarını gündeme getiren Ziya Sözen, her şart altında ve her koşulda Türkiye’de korucuların vatanı korumak ve kollamak üzere görev yapmaya devam edeceğini açıkladı. Toplam korucu şehit sayısının 1800’e ulaştığını bildiren Sözen, Korucuların terör örgütü mensupları tarafından sık sık tehdit edildiğini ve görevlerini bırakmaları için olumsuz telkinlerin verildiğini aktardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here