Ana Sayfa Gündem Kerem Kılıçdaroğlu yemin töreninde tüm Kılıçdaroğlu ailesini duygulandırdı.

Kerem Kılıçdaroğlu yemin töreninde tüm Kılıçdaroğlu ailesini duygulandırdı.

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçtaroğlu, Sivasta acemi birliğinin tamamlarken son görevi olarak vatanı için yemin ettiler. Kılıçtaroğlu ailesi de yemin töreninde bulundu.

907
0
Paylaş

Sivas 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı General Şükrü Kanatlı Kışlası’nda askerliğini yapmakta olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu yemin töreninde tüm kılıçdaroğlu ailesini duygulandırdı. 

Sivasta acemibirliğini tamamlayan Kemal Kılıçdaroğlu son görevini yapmak için yemin töreni alanına geçti. Ailesi ile birlikte nişanlısı da çok duygulandı. 

Genaral Şükrü Kanatlı Kışlası’nda yemin törenine saygı duruşu ile başlandı. Ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu da bulunan toplamda 2 bin 740 asker yemin töreninde and içti. 

Törende askerlerin acemi birliği boyunca katıldığı eğitimlerde başarı gösteren askerlere plaketleri verilirken, yaş kütüğe isimleri çakıldı. Tuğgeneral Ertuğrul Erbakan, törene katılan ailelere ve askerlere teşekkürlerini iletti. Konuşmasının devamında yurdun her bir yanından sevinçle gönderdiğiniz oğularınızın yemin töreninde gururlanırken, bu durumdan mutlu olduğunu dile getirdi. 

Erbakan; Yurdumuzun dört bir yanından gelen askerlerimizin, azim ve kararlılıkla, tek yürek tek bilek olarak bakışlarındaki kararlılıktan sorumluluk alaileceklerini dile getirdi. Son sözlerinde ise görevlerini başarı ile tamamlayan Mehmetçiklerin yarınlar için güven oluşturduklarını söyledi. 

Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal Kılıçdaroğlunun eşi ve gelininin katıldığı törende, geçiş alayında duygusal alar yaşandı. Törenin sonunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çok mutlu ve gururlu olduğunu, oğluyla gurur duyduğunu, tek temennisinin askerliğini bitirip sağ salim eve dönmesini istediğini söyledi. Kemal Kılıçdaroğlunun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ise,  kendi oğlu gibi diğer askerlere de temennide bulunan Selvi Kılıçdaroğlu, oğlunun sağ salim eve dönmesini istediğini söyledi.Kerem Kılıçdaroğlunun nişanlısı ise durumla ilgili herhengi bir şey söylemedi. 

Kerem Kılıçdaroğlu, askerliğinin kalan kısmı olan usta birliğini Sivas Temel Tepe’deki Orgeneral Cemil Cahit Toydemir kışlasında tamamlayacak. Usta birliği 5 ay sürecek. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here