Ana Sayfa Gündem Kemal Kılıçdaroğlu öldürülen lise öğrencisi Helin P.’nin ailesi ile görüştü

Kemal Kılıçdaroğlu öldürülen lise öğrencisi Helin P.’nin ailesi ile görüştü

Kemal Kılıçdaroğlu Meslek lisesi çıkışında eski sevgilisi tarafından öldürülen lise öğrencisi Helin P.'nin ailesi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

734
0
Paylaş

Türkiye geçtiğimiz gün İstanbul Pendik’te gerçekleşen silahlı saldırı ila sarsıldı. Eski sevgilisine ve yanındaki 2 erkeğe av tüfeği ile okul çıkışında ateş açan saldırgan, saldırıyı gerçekleştirdikten sonra bileklerini keserek intihar etmeye çalışmıştı. Türkiye gündeminde bir anda yankı uyandıran ve tüm Türkiye’yi üzüntüye boğan olay sonrasında Helin P.’nin ailesi ise büyük bir acıya boğulmuştu. Saldırıda hayatını kaybeden Helin P’nin ailesine ise birçok taziye mesajı ve ziyareti gerçekleştirilmişti. Bugün ise ana muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Helin P.’nin babası ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Kemal Kılıçdaroğlu, Helin P.’nin babası ile gerçekleştirdiği görüşmede taziyelerini bildirdi ve gerçekleşen bu korkunç olay ile ilgili olarak takipte olacaklarını açıkladı.

“ACILARINI PAYLAŞIYORUZ”

Türkiye’yi yasa boğan korkunç saldırı ile ilgili olarak ailenin acısını paylaştığını dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, çok üzgünüz dedi. Saldırı sonucu öldürülen 17 yaşındaki lise öğrencisi Helin P.’nin babası Nihat P. ise Kemal Kılıçdaroğlu’na cinayetin peşini bırakmayın ve üzerine gidin, arkadaşlarınız bizi bu süreçte hiç yalnız bırakmadılar ancak gerçekleşen bu cinayeti kimseye unutturmayın dedi. Bu söylemin üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, bu olayın takipçisiyiz diyerek olayın peşini bırakmayacaklarının sözünü verdi.

OLAYIN DETAYLARI

Saldırıda hayatını kaybeden Helin P.’nin Twitter üzerinden 1 ay önce “gizli bir platonik sapığım var sokağa çıkmaya korkuyorum” tweeti atmış olduğu tespit edilmişti. Olay ise Pendik’te bulunan meslek lisesinin 100 metre ilerisinde gerçekleşti. Saldırgan, Helin P.’nin yanında gördüğü erkeklere ve Helin’e doğru av tüfeği ile ateş açarak koşmaya başladı. Saldırıyı gerçekleştirdikten sonra okula giren psikopat aşık bileklerini keserek intihar etmeyi denedi ancak girişimi başarılı olmadı. Hastaneye kaldırılan saldırgan göz altına alındı ve adliyeye sevk edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here