Ana Sayfa Gündem Karla Karışık Yağmurlu Hava İçin Meteoroloji Müdürlüğü Uyardı

Karla Karışık Yağmurlu Hava İçin Meteoroloji Müdürlüğü Uyardı

Kış kapıda, Meteoroloji Müdürlüğü uyardı.İnsanları bu hafta kar yağışı ve fırtına bekliyor

610
0
Paylaş

Havalar soğudu, soğuyor, soğuyacak. Zira önümüz kış.. Sonbaharın ortalarına geldiğimiz şu günlerde hava soğukluğuda kendini hissettirmeye başladı. Havaların soğuması ile  k ışlıklar dolaplarda yavaş yavaş yerini almaya başladı..Kışın yaklaşması ile mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklığının bu hafta hissedilir derecede düşeceği   belirtildi.Yazın etkisinde kurtulup kış için hazırlık yapmanın vakti geldi.

Meteoroloji Müdürlüğünün yapmış olduğu açıklamaya göre; özellikle yurdun doğusunda ,karla karışık yağmur ve kar yağması bekleniyor.Her zaman ki gibi kış Doğu Bölgelerimize erken geldi.Karla kışla soğukla kendini hisettirmeye başladı.   Batı Bölgelerimizde ise  mevsim normallerinde seyredecek olan  hava sıcaklıklarında  önemli bir değişiklik olmayacak.  Doğu Bölgelerimizda kar yağışı ve fırtına bekleniyor Özellikle kar yağışı beklenen bölgelerimizde  hava sıcaklığı hissedilir derecede düşecek. Yurdumuza yağacak molan karın etkisiyle diğer bölgelerimizde de hava  sıcakllıklarının   mevsim normallerinin altına düşebileceği i tahmin ediliyor. Yağışlı ve soğuk havanın etkisine giren .Yurdun kuzey kısımları parçalı ve çok bulutlu olacak, kıyı şeridinde yağış bakleniyor. , Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları yağışlı olurken Bölgenin diğer kesimlerinde  yağış yok hava  açık ve az bulutlu geçecek.Doğu Karadeniz’de özellikle Rize ve Artvin ‘in kıyı kesimlerinde kuvvetli sağnak yağışlar olacak.İç kesimlerde ise karla karışık yağmur beklentisi var.Fırtınası eksik olmayan karadeniz için yine fırtına uyarısı var.Özellikle sabah saatlerinde Karadeniz’in doğusunda  kıyı  kesimlerinde  şiddetli yağışlar yaşanabileceği ve insanların sel flaketine ,su baskınlarına , ve yaşanacak heyelanlara karşı , dikkatli olmaları ,gerekli önlemleri almalrı istendi.Yurdun batı Bölgeleri az bulutlu ve açık geçecerken marmarada sabah saatlerinde sis beklentisi var.Egeve  Akdeniz  Bölgeleri açık ve az bulutlu geçerken iç kesimlerde hafif sağnak yağışlar bekleniyor.

 Meteoroliji Müdürlüğ’nün yaptığı  son değerlendirmelere göre hava sıcaklığının Yurdun kuzeydoğu ve iç kesimlerinde düşeceği,diğer kısımlarda pek değişiklik olmayacağı mevsim normallerini altında seyredeceği   şeklinde…Öyle  anlaşılıyor ki  önümüzde ki hafta  karlı kışlı yağmurlu ve üşüyerek geçecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here