Ana Sayfa Gündem Kanada’ya giderken yolcusu rahatsızlanan THY uçağı havada 8 saat turladı

Kanada’ya giderken yolcusu rahatsızlanan THY uçağı havada 8 saat turladı

Türk Hava Yolları'na ait uçak Kanada'ya giderken bir yolcunun rahatsızlanması sonucu hava da 8 saat turlamak zorunda kaldı.

583
0
Paylaş

Türk Hava Yolları’na ait uçak Atatürk Havalimanı’ndan  kalktıktan kısa bir süre sonra acil iniş izni istedi. İstanbul’dan Kanada’nın Montreal kentine sefer yapan uçak havalandıktan kısa bir süre sonra yolculardan birinin rahatsızlanması sonucu geri dönmek zorunda kaldı. 253 yolcu taşıyan Airbus 330-300 tipi uçak hava da 7 saat 22 dakika tur attıktan sonra havalimanına iniş yaptı. Yakıt boşaltma sisteminin olmamasından dolayı gerekli ağırlığa ulaşmak için İstanbul üzerinde uzun turladı. 16 yaşında ki genç bir kızın baygınlık geçirmesi sonucu uçakta kısa süreli bir panik yaşanmasının ardından pilot Atatürk Havalimanı ile irtibata geçip iniş için izin aldı. Saat 22.055 sularında inişi gerçekleştirilen uçağı havalimanında ambulans karşıladı ve baygınlık geçirilen kız bekletilemeden hastaneye kaldırıldı. Alınan bilgiye sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen gen kız bir süre müşsade altında tutulacak. Konu ile ilgili uçakta ki yolculara açıklama yaıpılarak yaşanan mağduriyeti gece saat 01.00’da ek sefer düzenlerek ortadan kaldıracakları duyuruldu. O saatte gitmek istemeyen yolcular ise bir otele yerleştirilip ağırlanıp pazar günü uçuşun gerçekleştirileceği bildirildi. 

Uçakta yolculardan birinin yapmış olduğu açıklama şu şekilde. Bir saat rötarlı olarak uçapımız kalktı ve 14.05’te uçmaya başladık. Yolculardan biri kısa bir süre sonra rahatsızlanarak baygınlık geçirdi. Uçak yakıt dolu olduğu için hemen inme şansımız yoktu. 8 saat boyunca yakıtı boşaltmak için İstanbul üzerinde uçmak zorunda kaldık. Sıkıntılı bir uçuş değildi herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Yolculara iki seçenek sundular. Ya saat 01.00’de Montreal’e uçulacak gece yarısı yolculuk yapmak istemeyenler için ise otele yerleştirilip oazar günü uçulacak. şeklinde bilgi verdi. Uçakta kısa süreli bir paniğin yaşandığınıda sözlerine ekleyen yolcu. Önemli bir şeyin olmaması mutluluk verici. Bu tip olaylar uçaklarda yaşanıyor ve anında müdahale etmek biraz zaman alıyor. Umarım böyle durumlar bir daha hiç yaşanmaz dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here