Paylaş

Kafe ve restoranların açılma tarihi belli oldu. Kısıtlama devam edecek mi? Kafeler saat kaça kadar hizmet sunacak? Araştırılmıştır.

Covid-19 vakalarının artmasıyla birlikte tam kapanma süreci başlatıldı. Tam kapanma sürecinden en çok kafe ve restoran sahipleri etkilendi. 17 Mayıs tarihinde sona erecek olan kısıtlamalar, kafe ve restoranların açılma tarihini merak ettirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram sonrası normalleşmenin başlayacağını açıkladı. Haberlere göre ilk adımda kademeli bir şekilde kafe ve restoranların açılacağı tahmin ediliyor. 17 Mayıs tarihinden sonra yapılacak olan kabine toplantısında kafe ve restoranların ilk etapta 20:00’ ye kadar açık olması bekleniyor.

Aşamalı normalleşme

Normalleşme takvimi 17 Mayıs-30 Mayıs tarihleri arasında aynı olacak. Haziran başında düzenlenecek olan yeni toplantıda normalleşme adımları seyreltilecek. Sokağa çıkma kısıtlamasının 30 Mayıs tarihinden sonra tamamen bitmesi bekleniyor.

17 Mayıs sonrası ilk aşamada sokağa çıkma yasağı devam edecektir. Bu durumda hafta içi 21.00’de kısıtlamalar başlayacak. Pazar günleri yine kısıtlama olacak.

Uzaktan eğitim

Eğitim için olumsuz durum devam ediyor. Okulların bu yıl da açılmayacağı yönünde haberler bulunuyor. Hedeflenen vaka sayıları olması durumunda okullar en erken Eylül-Ekim döneminde başlayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here