Ana Sayfa Gündem İzmir’de Çocukları Taciz Eden Sapık Yakalandı ve Hakkında Hukuki İşlemler Başlatıldı

İzmir’de Çocukları Taciz Eden Sapık Yakalandı ve Hakkında Hukuki İşlemler Başlatıldı

Günümüzün en çirkin olaylarından olan Pedofili vakaları son bulmuyor. En son İzmir'de karşılaşılan bu durum sonrasında zanlı yakalanarak hakkında işlem başlatıldı.

670
0
Paylaş

Dünyada ve ülkemizde her yıl onlarca çocuk tacizi haberleri gelmektedir. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren bir eğitim kurumunda karşılaştığımız bu durum milyonların tepkisini çekerek sosyal medyada kurum hakkında linç kampanyası başlatılmıştır ve gerekli adli davalar açılmıştı. Dünyada da giderek artan bu durum karşısında ailelerin, özellikle çocukları olan ebeveynlerin bu konu karşısında daha duyarlı olmaları gerekmektedir. Tıptaki ismi ile pedofili aslında sandığınızdan da yaygın. Peki pedofili nedir?

Pedofili, 18 yaş altındaki çocuklara duyulan ilgidir. Bunun iki türü vardır. Takıntılı tacizciler ve durumsal tacizciler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Takıntılı tacizciler ve durumsal tacizciler arasındaki fark ise takıntılı tacizciler çocukların ilgisini çekmek amacıyla onlar gibi davranır, onların sevdiği şeylere yönelerek ilgisini çekmeye çalışır. Durumsal tacizciler ise çocuğu kendi yaşıtı gibi görür ve cinsel birliktelikten sonra yaptığının farkına bile varmayarak sanki kendi yaşıtı biri ile birlikte olmuş gibi davrananlardır.

Bu konuda  yapılan araştırmalara göre cinsel istismar suçlarından etkilenen bireylerin yüzde 65 gibi büyük bir kısmı 18 yaş altındaki çocuklardır. Bu konuda en büyük görev ailelere düşmektedir. Aileler çocuklarını bu tarz olaylardan etkilenmemeleri için uygun bir şekilde gerekirse bir uzmandan yardım alarak bilgilendirmelidir. Eğer böyle bir durum ile karşılaşılırsa susmak ya da cezasını kendiniz vermek yerine hemen bir güvenlik kuruluşuna durumu bildirmeniz gerekmektedir.

Son olarak gelen bilgilere İzmir’de karşılaşılan bu olayla ilgili ayrıntılar geldi. Daha önceden de 10 ayrı suçtan sabıkası bulunan ve polis ekiplerince aranan cezaevi kaçağı E.A  güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri sayesinde polis ekiplerinin sıkı takibi sonucu kıskıvrak yakalndı. Görüntülerde küçük bir çocuk ile konuşmaya çalışan E:A, daha sonra paniğe kapılarak olay yerinden ayrıldı. E:A’nın emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevkedileceği bilgisi geldi.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here