Ana Sayfa Gündem İstanbul’da Kurt Kapanı 9. Uygulama Denetim Operasyonu Olarak Başlatıldı

İstanbul’da Kurt Kapanı 9. Uygulama Denetim Operasyonu Olarak Başlatıldı

İstanbul'da vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak adına başlatılan Kurt Kapanı operasyonu uygulaması devam ediyor. 9. uygulama denetim operasyonu olarak başlatıldı.

576
0
Paylaş

Türkiye’nin en kalabalık ve en çok çeşitliliğin gözlemlendiği metropol kenti olan İstanbul’da emniyet görevlileri sık sık gerçekleştirdikleri denetim uygulamaları ile vatandaşların güvenliğini tedbir altına alınıyor. Gerçekleştirilen uygulamalar, genel amaçlı başlatılıyor ve opasyonlar ile birlikte havadan, karadan ve denizden desteklemeler sürdürülüyor. Bu kapsamda bugün sabah saatlerinde İstanbul’da Kadıköy, Dolmabahçe ve Bostancı Köprüsü civarında gerçekleştirilen Kurt Kapanı-9 adı verilen denetim uygulamasında binlerce şüpheli otomobilde arama çalışması gerçekleştirildi. Operasyonlara çeşitli ekiplerin de katılımı sağlanırken, kurt köpekleri de araçların aranmasında ekiplere eşlik ettiler. Toplamda 2 bini aşan emniyet mensubunun katıldığı operasyon bugün akşam saatlerine kadar sürdürülecek.

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ BÖLGEYİ DENETİM ALTINA ALDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan operasyon kapsamında toplamda 39 ilçeye bağlı 82 noktada denetim uygulaması gerçekleştirildi. Beşiktaş’ta otomobillere yönelik gerçekleştirilen uygulamalar ile araçlar en ince ayrıntılarına kadar inceleme altına alındı ve araştırıldı. Otomobil kullanıcılarının GBT’leri de polisler tarafından sorgulandı ve herhangi bir suç unsurunun varlığı için soruşturmalar gerçekleştirildi. Şuana kadar yapılan çalışmalarda herhangi bir sorunlu vakanın çıkmadığı bildirildi. Helikopter ile gerçekleştirilen denetlemelerde ise operasyona havadan destek verildiği gözlemlendi. Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler dışında çok sayıda kamu persponelinin de katılımının söz konusu olduğu Kur Kapanı-9 adlı operasyonda İstanbul ili için güvenlik önlemlerinin artırılması hedeflendi. Gerçekleştirilen operasyon akşam saatlerinde son buldu. Türkiye’nin en kalabalık nüfusa sahip ve en çok yöresel çeşitliliğin ve turist sayısının bulunduğı ili olan İstanbul’da bu tip operasyonlar ile bölgedeki güvenlik şartları en yüksek düzeyde tutulmaya ve kentteki vatandaşların huzurunun korunmasına çalışılıyor. Benzer operasyonlar genel amaçlı olarak daha önce de gerçekleştirilmişti ve binlerce otomobilde arama yapılarak, kişiler ile ilgili GBT soruşturmaları yapılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here