Ana Sayfa Gündem İstanbul TEM otoyolunda korku saçan trafik magandalarına 2 yıl hapis cezası!

İstanbul TEM otoyolunda korku saçan trafik magandalarına 2 yıl hapis cezası!

Eğlence amaçları araba kaydırarak drift yapan ve İstanbul'da TEM otoyolunda korku saçan trafik magandalarına 2 yıl hapis cezası verildi!

639
0
Paylaş

Türkiye’de özellikle son yıllarda artış gösteren trafik kazaları ile birlikte karayollarında birçok denetim ve uygulama yapılmaya başlandı. Bu kapsamda halka açık karayollarını kendi eğlenceleri için kullanarak yasa dışı yarışlar ve etkinlikler düzenleyen kişilere yönelik olarak çok sayıda operasyon gerçekleştiriliyor. Özellikle spor otomobilleri ile her an trafikte gösteri yaparak eğlence amaçlı otomobillerini kaydıran kişiler halkın can ve mal güvenliği için hem riskli davranışlarda bulunuyorlar hem de kendi canlarını hiçe sayıyorlar. İstanbul’da bu anlamda gerçekleştirilen bir gözaltı sonrası, trafik magandalarına caydırıcı bir ceza verildiği öğrenildi.

DÜĞÜN KONVOYUNDA KORKU SAÇTILAR!

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde düğün konvoyu ile birlikte yola çıkan 3 otomobil, konvoy içerisinde araçlarını kaydırmaya başladılar. Çevredeki vatandaşları ve trafiği görmezden gelerek araçlarını dakikalarca kaydıran 3 trafik magandası daha sonra bu yaptıklarını doğru bir davranışmışçasına sosyal medya hesaplarındna da yayınladılar. Kısa sürede birçok kişinin dikkatini çeken videolar İstanbul’da emniyet görevlilerinin de dikkatini çekince, magandalar yakayı ele verdiler. İstanbul TEM otoyolunda drift yapan 3 maganda düğün konvoyundan ayrılarak kutlama bahanesi ile drift yapmaya başlamışlardı. Araçlarını keskin frenlerle hızlı manevralar yaparak kaydıran magandalar çevredeki vatandaşların can güvenliğini hiçe saydılar. M.E.T., M.T., İ.D. isimli üç trafik canavarı Gayrettepe Sivil Trafik Ekipler Amirliği’ne götürülmek üzere gözaltına alınırken, Kocasinan Polis Merkezi’ne götürüldüler ve 2 yıllık hapis cezası istemi ile yargılanacaklar. Ayrıca bu kişilere gerçekleştirdikleri yasadışı davranışlardan ötürü toplamda 1188 TL para cezası kesildi. Bu caydırıcı cezalar sonrasında İstanbul trafiğinde benzer tehlikeli aktivitelere kalkışanlara karşı da caydırıcı bir yaptırım uygulanmış oldu. Bu kapsamda son dönemlerde İstanbul trafiğinde tehlikeli sürüş teknikleri uygulayanlara yönelik olarak cezalarda da artış yapılacağı ve denetimlerin sıkılaştırılacağı bilgisi paylaşıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here