Ana Sayfa Gündem İstanbul Bahçelievler’de Metrosundaki Hatadan Dolayı Bedava Metro Kullanımı Oluyor

İstanbul Bahçelievler’de Metrosundaki Hatadan Dolayı Bedava Metro Kullanımı Oluyor

Engelliler asansörü metroya bedava binmeyi sağladı. İstanbul Bahçelievler'de yapılan hata sayesinde insanlar metrolara bedava binmeye başladı.

821
0
Paylaş

Ulaşımı hızlandıran ve kolaylaştıran metrolar da kartı tunikelere okutarak para alınmaktadır. İstanbul metroları özellikle İstanbul trafiğinden kurtulmayı sağlamaktadır. İstanbul’da yaşayan ve metro kullananlar İstanbulkart kullanarak tunikelerden geçmektedir. Fakat İstanbul Bahçelievler’den metroya binecekseniz İstanbulkartınıza gerek kalmamaktadır. İstanbul Bahçelievler de bedava metroya binmeniz mümkün. İstanbul Bahçelievlerde yapılan hata İstanbul’da yaşayanları oldukça sevindirdi. Bahçelievler istasyonunda metro kullanacaksanız ve bedava binmek istiyorsanız engelliler ve yaşlılar için yapılan asansörü kullanmanız yeterli. Bu hatayı duran vatandaşlar metroya Bahçelievlerden binmeye başladı. Akın eden vatandaş yapılan bu hatayı fırsata çevirdi. Bahçelievler istasyonunda engelliler asansörüne binip direkt metroya inen merdivenlerin orda inebilirsiniz. Merdivenlerden sonra metroya bedava binmeniz mümkün. Çünkü herhangi bir güvenlik veya istanbulkartınızı basacak herhangi bir tunike yer almamaktadır. Asansörün indiği yerden metrodan inen yolcularda kolaylıkla yukarı çıkabilmektedir.

İstanbul Bahçelievler istasyonunda bulunan bu açık sadece maddi kayıp sağlamamaktadır. Bunun yayılması yüzünden güvenlik sorunu da oluşabilir. Herhangi bir güvenlikten veya tunikeden metroya binilmesi oldukça tehlikeli durumlara yol açabilir. Güvenlik yetkilileri olmadığı gibi tunikeden geçmeniz de gerekmemektedir. Yani Bahçelievler istasyonundan metroya binen vatandaşlar 2 lira 60 kuruş gibi bir ödemeyi yapmadan kolayca ulaşımını gerçekleştirebiliyor. Artık bu açığı bulan tüm vatandaşlar Bahçelievler istasyonuna akın etmiş durumda. Bu durum vatandaşların hoşuna gidiyor olsa da güvenlik açığının tehlikesinin farkında değiller. Birçok bomba olayından sonra böyle bir açığın olması bazı vatandaşları korkuttu. X-ray cihazlarının olmadığı gibi herhangi bir güvenlik görevlisini de İstanbul Bahçelievler istasyonunda görememektesiniz. Herhangi bir emniyetin olmadığın bu istasyonda metroya bedava binmenin mümkün olması herkesi cezbetti. Vatandaşlar metroya bedava binebildiği için Bahçelievler istasyonuna gitmeye başladı.

Metroda bulunan bu açığın en kısa sürede kapatılması beklenmektedir. Hem maddi kayıplara neden olan bu durum güvenliği de tehdit etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here