Ana Sayfa Gündem İdam Geliyor mu? Recep Tayyip Erdoğan’ın Cevabı Basında Yer Aldı

İdam Geliyor mu? Recep Tayyip Erdoğan’ın Cevabı Basında Yer Aldı

Ülke genelinde yaşanan son dönem krizlerinin ardından idam ve hadım cezalarına yönelik talep artarken, Recep Tayyip Erdoğan konuya ilişkin yanıtı verdi.

3558
0
Paylaş

Bugün Huber Köşkü’nden ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, köşkten ayrılırken kendisini selamlayan vatandaşlarla vakit geçirdi. Vatandaşlarla sohbet eden ve sorularını yanıtlayan Erdoğan, idam ile ilgili bir soruya ise şaşırtıcı cevabı verdi. Bir süredir sosyal medya üzerinden idam getirilmesine dair taleplerin gündeme gelmesinin ardından konu hızla yayılırken Erdoğan’ın cevabı vatandaşları şaşırttı.

“YAVAŞ YAVAŞ”

İdamın getirilmesine dair verdiği yanıtta “yavaş yavaş” vurgusu yapan Recep Tayyip Erdoğan, şuan gündemlerinde hayvan haklarının olduğunu ve idam ile ilgili olarak anayasa kararının gerektiğini beyan etti. İdamın zor bir uygulama olduğunu ifade eden Erdoğan gerçekleşen olaylarla ilgili olarak kritik vurgular yaptı. Erdoğan’ın aracını durdurarak gerçekleştirdiği sohbetleri telefonla kaydeden vatandaşlar, konuşmaları sosyal medya hesaplarına taşırken, Cumhurbaşkanı’nın kalabalık içinde gördüğü bir 15 Temmuz gazisi yakını ile sohbeti dikkat çekti.

İdam ile ilgili sorunun yanıtı ardından sosyal medyada hareketlilik de arttı. Konu ile ilgili uygulamaların getirilmesi konusunda iki farklı görüş gündemde ön plana çıkıyor. Bu kapsamda bir kesim idamın getirilmesini ve suçluların hayatının sona erdirilmesi gerektiği düşünülürken, bazılarının ise bu suçluların tedavi görmesi ve cezalarını hayatları sonlandırılmadan çekmeleri gerketiğini savunduğu görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here