Paylaş

Ülke gündemine bomba gibi oturan Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat’ın erkek kardeşi ve annesini tabancayla vurarak öldürmesi üzerine pek çok kişi Vali Yardımcısı Tolga Polat’ın kim olduğunu araştırmaya başladı.

Alınan bilgilere göre Adana’nın Merkez Seyhan ilçesinde oturan annesine giden Polat henüz nedeni bilinmeyen bir durum sonucunda sinir krizi geçirdi. Kriz anında bulduğu tabanca ile erkek kardeşi Altuğ Polat ve annesi İkbal Polat’ı öldüren Tolga Polat aynı evde yan oturan babasına ise hiçbir şey yapmadı. Olay sonrasında kayıplara karışan Tolga Polat için polis ekipleri ülke genelinde çalışma başlattığını açıkladı.

Tolga Polat kimdir?

1975 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya gelen Polat, ilk ve orta öğretimini Adana’da tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazanan Polat 1996 yılında okulundan mezun oldu. 1997 yılında Ankara Polatlı Topçu ve Füze Okulunda askerlik görevini yerine getiren Polat, 1998 yılında Maliye Bakanlığı’nın sınavını kazanarak Adana Defterdarlığında Mali Emlak Müdürlüğünde göreve başladı. 2000 yılında İç İşler Bakanlığı Kaymakam adaylığı sınavını kazanan Polat Mersin Kaymakam adayı olarak mülki idare amirliğine geçiş yaptı. Adana’nın Yumurtalık ilçesinde ve Hatay’ın Altınözü ilçelerinde kaymakam vekilliği yaparak görevinde yükseldi.

2003 yılında kaymakamlık kursunu başarılı olarak tamamlayan Polat Adana’nın Aladağ, Kars’ın Susuz, Niğde’nin Çamardı ilçelerinde Kaymakamlık yaptı. Bingöl ve Erzincan Vali Yardımcılığı yapan Polat daha sonrasında Hatay’ın Yayladağ ilçesinde kaymakamlık yaptı.  

Tolga Polat evli ve 3 çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here