Ana Sayfa Gündem Hakkari Yüksekova’da 4 asker şehit 4 asker yaralı

Hakkari Yüksekova’da 4 asker şehit 4 asker yaralı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde teröristlerce tuzak kuruldu ! 4 asker şehit 4 asker yaralı durumda.

643
0
Paylaş

Ülkemizin en büyük sıkıntılarından birisi olan terör konusu can yakmaya devam ediyor. 

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından el yapımı patlayıcının askeri konvoy geçişi sırasında patlatılması ile birlikte 4 askerimiz şehit oldu, 4 askerimiz ise yaralandı. Olay bu sabah İran sınırındaki Yüksekova ilçesi Esendere Beldesi’nde bulunan Susuzkeklik Karakolu ve Aslankaraş Üssü arasındaki bölgede meydana geldi.

Karakoldan üsse doğru ilerlemekte olan askeri aracın geçişi sırasında teröristler daha öncesinde yola döşenmiş bir el yapımı bombanın patatıldı. 

Genelkurmay Başkanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre olay sonrasında yaralılar hastaneye kaldırılırken, teröristlerin yakalanması ve öldürülmesi için bölgede bir operasyona başlanıldığı bildirildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Hakkari valiliği konu ile ilgili ollarak bir açıklama yaptı. Açıklama şu şekilde ;

“04.10.2017 günü İlimiz Yüksekova İlçesi Esendere Beldesi Güvenli Mevkii’nde askeri aracın geçişi sırasında bölücü terör örgütü mensuplarınca yola tuzaklanmış EYP’nin (el yapımı patlayıcı) infilak etmesi sonucu 4 askeri personel şehit olmuş, 4 askeri personel ise yaralanmıştır. Yaralı personellerin tedavileri sevk edildikleri Yüksekova Devlet Hastanesi’nde devam etmektedir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir.”

BAŞBAKAN BİLGİ ALDI

Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım’ın da vali Cüneyit Organ Toprak’ı telefonla arayarak bilgi aldığı öğrenildi. Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ın Başbakan Binali Yıldırım’a gerekli bilgileri ve bölgedeki insanların ve askerlerin ihtiyaçlarını ilettiği de gelen bilgiler arasında.

AĞRI’DA DA EL YAPIMI BOMBA PATLADI

Bunun dışında aynı şekilde bir el yapımı bomba da Ağrı’da inflak etti ve 1 işçi yaralandı. Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde beton duvar inşaatı yapan yüklenici firmaya ait araç geçtiği sırada teröristler tarafından yola yerleştirilen patlayıcı infilak etti ve 1 sivil işçi hafif şekilde yaralandı.

Bölgede de operasyon hemen operasyon başlatıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here