Ana Sayfa Gündem Hakimiyetini Kaybeden Servis Aracı Metrobüse Çarptı! Yaralılar Var

Hakimiyetini Kaybeden Servis Aracı Metrobüse Çarptı! Yaralılar Var

Metrobüs kazaları peş peşe geldi! Bugün sabah saat 07:00 sularında manevra hakimiyetini kaybeden bir servis aracı metrobüse çarptı. Kazada 3 vatandaşın yaralandığı öğrenildi.

557
0
Paylaş

Türkiye gündemi son günlerde artan trafik kazaları ile çalkalanıyor. Meydana gelen trafik kazalarının ise peş peşe servis özelliği taşıyan minibüsler ile ilgili olması ise dikkatlerden kaçmadı. Dün Metrobüs seferlerinin devam ettirildiği Cevizlibağ seferinde bir metrobüsün vatandaşa çarpması sonrasında bugün ise bir servis aracının Küçükçekmece Metrobüs Durağına daldığı öğrenildi.  Meydana gelen kaza metrobüs seferlerinin iptal edilmesine sebep olurken, duraklarda bekleyen binlerce vatandaş ise kalabalık kuyruklar oluşturdu. İşe ve okula gitmek üzere durağa gelen vatandaşlar kaza sebebi ile seferlerin aksadığını görünce gergin anlar yaşadı. Olay sırasında ise 3 kişinin yaralandığı bilgisi paylaşılırken, yaralanan vatandaşlar ilk sağlık müdahaleleri gerçekleştirildikten hemen sonra yakındaki sağlık merkezlerine sevk edildiler.

METROBÜS KAZALARI ARTIYOR

D-100 Edine Karayolu üzerinde seyir halinde bulunan minibüsün aniden kontrolünü kaybetmesi ile birlikte metrobüs seferlerinin gerçekleştiği yola girmesi büyük panik yarattı. Yol boyunca sürüklenen araç daha sonra Küçükçekmece Metrobüs Durağı’na çarparak durabildi. Çarpmanın etkisi ile birlikte araçta bulunan üç işçi yaralanırken, duraktaki vatandaşlar tehlikeyi atlatı ve kazada ölen olmadı. Kazanın gerçekleşmesiyle beraber Küçükçekmece hattından durdurulan metrobüs akışları büyük bir güruhun kuyruk oluşturmasına sebep oldu. Kısa süre sonra bölgeye sevk edilen itfaiye, polis ve ambulanslar aracılığı ile kaza alanında çalışma başlatıldı. Kuyruk olan vatandaşlar ise Küçükçekmece Metrobüs Durağı’ndan İETT otobüsleri aracılığı ile Yenibosna metro seferlerinin gerçekleştirildiği durağa kadar götürüldüler. Bölgede sürdürülen 1.5 saatlik çalışma sonrasında kaza yapan araç metrobüs hattından kaldırıldı. Seferler kısa bir süre sonra normal akışına dönerken, kazanın gerçekleştiği Küçükçekmee Metrobüs Durağı pasif hale getirildi ve akışta bu durak atlanarak devam edildi. Yakın tarihte gerçekleşen metrobüs kazalarının dikkat çekmesi üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin güvenlik uygulamalarında yenilemelere gitmesi olası görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here